Перший місяць роботи аукціонів "Земельного банку" забезпечив надходження до бюджету близько ₴35 мільйонів.
В Україні з моменту старту онлайн-аукціонів "Земельного банку" було укладено 19 угод щодо суборенди державних сільськогосподарських земель, що принесло до державної скарбниці 34,7 мільйона гривень.
Про це повідомляє Міністерство економіки України, передає Укрінформ.
"Основним результатом першого місяця торгів "Земельного банку" є сплачені кошти на суму 34,7 мільйона гривень з ПДВ та 19 укладених угод з переможцями з 6 областей. Відтак, понад 1178,35 гектарів земель виведено з тіні та передано в довгострокове користування на 14 років аграріям, які зацікавлені в її ефективному та дбайливому обробітку", -- зазначив генеральний директор ТОВ "Державний земельний банк" Ярослав Ярославський.
Він зазначив, що основна частина учасників і переможців торгів складається з місцевих фермерських господарств і невеликих агрокомпаній, які здійснюють свою діяльність в межах 50 км від земель, що пропонуються на аукціонах.
Протягом місяця в системі Prozorro.Продажі відбулося 93 онлайн-аукціони, під час яких було запропоновано 4 695 гектарів земельних ділянок. Загальна сума виграшних ставок становить 139 мільйонів гривень на рік без урахування ПДВ.
За цей період фермерські господарства та аграрні підприємства подали 1303 заявки, що свідчить про значний інтерес до суборенди державних земель. У середньому в кожних торгах брали участь 14 учасників, а початкова ціна суборенди зросла в 8,4 рази. Середня вартість за гектар становила 29,6 тисяч грн на рік.
"Практично всі аукціони за кількома винятками були успішними, аграрії продемонстрували великий попит на запропоновані ділянки. А прозорість та гарна організація процесу стимулювали залучення до торгів 283 підприємці -- саме такою була кількість унікальних учасників аукціонів за цей місяць", -- запевнив заступник голови Фонду держмайна Ігор Тимошенко.
Максимальна кількість аукціонів "Земельного банку" відбулася у Вінницькій області, де їх було 24, у Кіровоградській - 17, а в Закарпатті - 14. Найвищу середню ціну за гектар землі зафіксували на Вінниччині, яка становила 36,9 тис. грн, тоді як найнижча ціна спостерігалася в Закарпатті - лише 5 176 грн за гектар.
Земельна ділянка площею 191 гектар на Черкащині стала найціннішим активом за останній місяць. У торгах за неї брали участь 21 учасник, завдяки чому початкова ціна зросла у десять разів, досягнувши 9 мільйонів гривень (47 тисяч гривень за гектар).
Одночасно ТОВ "Державний земельний банк" відхилив можливість підписання протоколів з переможцями 12 аукціонів, оскільки подані ними документи не відповідали вимогам діючого законодавства.
У міністерстві додали, що станом на сьогодні (5 листопада - ред.) "Земельний банк" оголосив 252 аукціони у 13 областях країни, де пропонуються ділянки загальною площею 21 044 га.
Як було зазначено раніше, 4 листопада в Україні в рамках проєкту "Земельний банк" пройшло 10 онлайн-аукціонів на суборенду державних земельних ділянок, що принесли 14,2 млн грн (+2,8 млн грн ПДВ).