Кабінет Міністрів України - Головні санітарні лікарі України і Польщі провели переговори щодо поглиблення співпраці в галузі охорони громадського здоров'я між двома країнами.
Обмін інформацією про інфекційні хвороби та епідеміологічний контроль, боротьба з транскордонними загрозами, а також спільні тренінги для медичних працівників, особливо в прикордонних регіонах. Ці сфери зміцнення співпраці між державами були предметом обговорення під час спільної зустрічі головного санітарного лікаря України Ігора Кузіна та головного санітарного інспектора Польщі Павела Гжесьовського.
"Україна та Польща мають понад 500 кілометрів спільного кордону. Будь-які інфекційні спалахи чи надзвичайні ситуації у прикордонних регіонах можуть бути однаково небезпечні та впливати на населення обох країн. Ми вже маємо досвід спільної оцінки ризиків та протидії схожим викликам під час пандемії та після повномасштабного вторгнення. І ця співпраця може бути розширена. Обмін епідеміологічною інформацією, спільні навчання та взаємодія у відповідь на надзвичайні ситуації -- це наша спільна безпека і відповідальність. Крім того, Польща має цінний досвід адаптації до європейських стандартів, цікавий та важливий для України в контексті євроінтеграції та гармонізації законодавства з ЄС. Впевнений, що разом ми зможемо ефективно реагувати на виклики та мінімізувати ризики для здоров'я наших громадян", -- зазначив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
На зустрічі, що відбулася, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін та головний санітарний інспектор обговорили можливі напрямки двосторонньої співпраці в галузі охорони здоров'я. Зокрема, вони акцентували увагу на подальших кроках для розвитку спільного партнерства, зокрема в контексті Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП). Серед ключових тем були спільні навчання на прикордонних контрольно-пропускних пунктах, координація дій у випадках транскордонних загроз, а також розробка спільних протоколів реагування. Окремо обговорювали можливість налагодження співпраці між Центрами контролю та профілактики хвороб у прикордонних регіонах України — Львівській, Волинській та Закарпатській областях — та відповідними організаціями охорони здоров'я Польщі. Це сприятиме оперативному реагуванню на спільні виклики та реалізації спільних ініціатив.
Крім того, делегати країн висловили інтерес до обміну досвідом між медичними установами обох держав. Зокрема, акцентували увагу на питаннях реагування на надзвичайні ситуації, вакцинації, антимікробної резистентності, лабораторній діяльності та підготовці медичних фахівців. Також обговорювали можливість обміну науковими публікаціями, аналітичними матеріалами та практичними напрацюваннями в профільних відомчих виданнях і медичних університетах.