Віче «наказало» Порошенку дбати про мораль, закон і перевибори Ради
Зокрема в “наказі” від імені народу України Порошенка просять забезпечити перш за все “духовність і мораль для всіх і кожного”.
Громадське віче в Києві схвалило «наказ» новому президенту України Петру Порошенку.
Як передає кореспондент УНІАН, «наказ» зачитав один із священиків зі сцени Майдану.
Зокрема в “наказі” від імені народу України Порошенка просять забезпечити перш за все “духовність і мораль для всіх і кожного”; забезпечити, щоб закон був одним для всіх; створити правову державу на основі загальнолюдських цінностей.
Також учасники віча сподіваються, що Порошенко втілить нову національну ідею - створення України як країни рівних можливостей.
Порошенка також просять забезпечити можливість територіальним громадам відкликати посадовців будь-якої гілки влади.
Йдеться в документі також про необхідність децентралізації влади і бюджетів, а також про стійкий розвиток України та її економіки.
Серед інших пунктів зазначається відновлення дійсної історії України-Русі, вичення її народом України та донесення дійсної історії України до всіх народів світу; виховання патріотів і захисників Батьківщини.
“А ми, народ України, беремо на себе зобов’язання працювати чесно і самовіддано для виконання цих завдань і зробимо все можливе, щоб ці завдання виконати. Ми покладаємо надію, що наш президент буде прикладом для свого народу і приведе народ і країну до світлого майбутнього”, - йдеться у “наказі”.
Учасники віча побажали Порошенку здоров’я наснаги, витримки.
“Обертайтеся обличчям до нас. А ми будемо підтримувати і добре дивитись”, - додав священик.
Також учасники віча вшанували загиблих на Майдані хвилиною мовчання.
Крім цього, учасники Громадського віча на Майдані вимагають дострокових виборів до Верховної Ради і термінового призначення дати їхнього проведення.
Таку вимогу до нового президента України Петра Порошенка та до чинного парламенту озвучили представники Ради Майдану.
Як зазначали учасники віча, Майдан не розходиться і не припиняється з багатьох причин, й однією з головних є те, що “досі у вищому законодавчому органі влади знаходяться люди, які 16 січня проголосували за диктаторські закони”, і багато із цих людей не приходять на засідання ВР, не підтримують реформи.
Майдан наголошує, що вибори повинні проводитись за пропорційною системою, а громада має формувата списки.
Також учасники віча вимагають зниження прохідного бар’єру у Верховну Раду до 3%, «оскільки нинішній бар’єр не дає можливості потрапити в парламент молодим політичним силам, які народжені Майданом».