Місця Сили в Карпатах, що дадуть відповіді на всі запитання

foto

Існує безліч легенд про силу, яку затаїла в собі Чорногора

Усе необхідне для гідного життя може дати нам рідна Земля. Сили перемогти себе, сили знайти свого Бога, сили бути корисним для інших. Так, коли долаєш одну вершину, то бачиш безліч інших. Удосконаленню немає меж. І краще нікуди не йти, ніж зупинитися на півдорозі. Проте якщо зробив вибір — нарікати не можна, незважаючи ні на що, адже ніхто не обіцяв, що те, за чим ідеш, дістається легко. Хочете перевірити свою цілеспрямованість? Підіть у гори.

Здавна вважалося в нашому краї, що для самоствердження і кращого розуміння себе потрібно підкорити Чорну гору. Забігаючи наперед, скажу: секрет у тому, аби підкоритись їй, радіючи всьому, що є довкола, віддати шану землі та небу, рослинам і камінням. Є тут місця, куди не варто ходити заради цікавості.

У похід — з насіниною

Свій початок Чорногірський хребет бере біля селища Ясіня, з вершини гори Петрос, і простягається десь на 35 км у межах двох областей Закарпатської та Івано-Франківської. Увінчують його — знаменита Чорна гора і ще кілька двотисячників: Говерла, Бребенескул, Петрос, Гутин-Томнатик, Ребра. Найкраща пора для сходження — пізня весна і аж до ранньої осені. Подорож такими висотами займе не менше двох-трьох днів, залежно від того, яку відстань долатимете за день. Окрім необхідного туристичного спорядження, можна взяти з собою насінину, з якої проросте ваше бажання. Інтуїція сама підкаже, де, коли і як це зробити, адже в кожного з нас є своє місце і час. Земля та Небо завжди сприяють добрим помислам.

Цікаво знати, що інша назва цього місця сили — Піп Іван. Очевидно, вона походить від того, що тут й донині чути, як «попівають через вітер» голоси наших предків. Не дивно, що з цим місцем пов’язано безліч переказів, адже це, без сумніву, — святиня для місцевого населення — гуцульська піраміда, можливість спілкуватися і бути найближчими до Вищого Абсолюту.

Чорна гора

Пробудження спокою

На самій вершині Чорної гори, де колись було давньоязичницьке святилище, у 1938 році звели метеообсерваторію Білий Слон. І це все на висоті 2028 метрів над рівнем моря — найвища споруда в горах України! Проте ні спостережень, ні  дослідів у Білому Слоні зараз не проводиться — не дозволила Чорна Гора тривожити свій спокій. Зараз там лише руїна.

Існує безліч легенд про силу, яку затаїла в собі Чорногора. Одна із найвідоміших про те, що в день літнього сонцестояння трави, зібрані на цій горі, набувають чудодійної сили. На Купальське свято, в ніч із 6-о на 7-е липня, гуцули-сонцепоклонники йдуть «на Івана у верхи’». З кожним зіллячком, травинкою, квіточкою потрібно привітатися, назвати  ім’я, подякувати — цим самим висловити свою повагу до Матері Природи. Дівчата ходять туди за трьома основними «любовними травами» — любистком, барвінком та волошками, аби швидше заміж вийти.

Легенди і реальність

Найбільш цілющими та магічними властивостями славиться квітка папороті. Знайти її дуже важко, але якщо вже вдалося, то не помітити ще важче. Вона б’є світлом із землі, як водограй. Таємниця цієї чарівної квітки  в тому, що ти не можеш її забрати з собою. Можна взяти лише частинку тієї сили. Рівно стільки, скільки потрібно саме тобі. Так метафорично й дещо завуальовано гуцули пояснюють сильний енергетичний потік, який проривається через підземні надра та води.

Око гори

Найцікавіше те, що серце Чорногори — озеро Несамовите. Кажуть, воно не має дна, адже з’єднане з підземними водами. Кинуті у водойму коштовності можна знайти на березі Черемошу, а то й далі. Це озеро володіє потужною силою, адже саме тут живе дух усіх буревіїв та гроз. Там ціле царство, яке манить подорожан у свої глибини. Місцеві говорять: якщо хочеш знати правду про себе — заглянь у води Несамовитого. Відповіді на всі запитання давно відомі – залишається лише знайти їх. Несамовите наповнене кров’ю Всесвіту, що допомагає медіумам залишати фізичне тіло та подорожувати в інші світи й виміри.

Софія Рудік, Фото: Руслан Трач, Versal


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.