Японський стартап ALE оголосив, що у співпраці з дослідниками з різних університетів розробляє технологію, яка дозволить влаштовувати метеоритні дощі на замовлення, передає портал CBS News.
Автори проекту стверджують, що створили секретний хімічний склад, який зіграє ключову роль в імітації цих природних явищ. Речовину будуть пакувати в кулі діаметром близько 3 сантиметрів, які потім будуть скидатися з мікросупутника. Як і справжні метеорити, імітації будуть загорятися, потрапляючи в атмосферу Землі на швидкості близько 8 кілометрів на секунду.
Вартість одного метеорита складе приблизно 8,1 тисячі доларів. У ALE заявили, що дощі будуть досить яскравими, щоб їх можна було побачити навіть у містах за умови, що погода буде ясною.
Куб-супутник розміром 50 сантиметрів, який послужить платформою для запуску метеоритів, знаходиться в розробці. Передбачається, що він буде рухатися по орбіті навколо Землі з півночі на південь на висоті від 400 до 500 кілометрів протягом декількох місяців, поки не впаде і не згорить в атмосфері. Автори зазначили, що планують модифікувати хімічну формулу, щоб слід від штучного метеорита забарвлювався в різні кольори.
Японські дослідники відзначають, що штучні метеоритні дощі цікаві не тільки з естетичної точки зору. Вони можуть принести користь науці. Аерокосмічний інженер Хіронорі Сахара (Hironori Sahara), співробітник Токійського столичного університету, заявив, що дослідження сліду від падаючого метеорита може показати температуру і щільність атмосфери на тій висоті, де явище відзначалося. Природні метеоритні дощі непередбачувані, але у випадку з штучними таких труднощів не виникне.