Як заощадити на продуктах?

Якщо будете уважними, то зможете зекономити чимало грошей

Ціни все ростуть і ростуть … Але ми не збираємося вас засмучувати – ми приготували 20 порад, які допоможуть істотно заощадити і скоротити витрати на продукти харчування. Можливо, вони врятують вас в кризовій ситуації.

1. Складайте список покупок і скуповуйтесь раз на тиждень

Перед походом у магазин складіть список всього необхідного і неухильно йому дотримуйтесь. Щоб уникнути спокус прикупити чого-небудь незапланованого, скуповуйтесь раз на тиждень, а в інший час навіть не заходьте в магазин.

2. Порівнюйте ціни

Не лінуйтеся, пройтися по декількох супермаркетам і подивитися, скільки в них коштують продукти, що вас цікавлять. Раптом ви знайдете більш вигідний для себе варіант?

3. Відвідуйте фермерські ярмарки

У таких місцях, як правило, можна купити якісні та недорогі продукти і поспілкуватися безпосередньо з тими, хто їх виростив або приготував, щоб задати всі запитання.

4. Не купуйте «просто так»

Не піддавайтеся імпульсних покупкам. Якщо ви не внесли щось в список – значить, воно вам не потрібно. Всі ці одномоментні примхи в результаті і влітають нам у копієчку на касі.

5. Користуйтеся дисконтними картами

Не упускайте можливість отримати знижку – не лінуйтеся заповнити анкету для картки і пошукати її в своєму гаманці на касі.

6. Скуповуйтесь оптом

Всі знають, що оптові ціни нижчі, так що якщо у вас в списку є продукти, яких вам потрібно багато, а їх термін зберігання дозволяє купити велику партію – вперед. Це допоможе заощадити, і досить відчутно.

7. Шукайте на нижніх полицях

Відомо, що найдорожче і розрекламоване стоїть на рівні наших очей, а те, що подешевше, – на нижніх полицях. Не соромтеся нахилитися – знайдете для себе багато нового і цікавого тієї ж якості, що і брендові продукти, але за цінами куди нижче.

8. Дивіться, що купуєте

Не вмикайте автопілот в магазині – уважно вибирайте товар. Прикро буде побачити вдома або по дорозі серед своїх покупок відкриту банку, порваний пакет молока або підгнилі овочі. Так ви не тільки не заощадите, але й будете систематично переплачувати.

9. Не переплачуйте за бренд і упаковку

Бренд коштує дорого, його аналоги можуть бути набагато доступніше. Та й за упаковку переплачувати не варто, вам її не їсти. Наприклад, візьміть пакет молока, замість пляшки – скляна тара куди дорожче поліетилену або картону.

10. Звертайте увагу на грамовку і літраж

Не дивіться тільки на ціни – дивіться на те, скільки товару ви купуєте за цією ціною. Іноді ціна смішна, але й кількість маленьке або, що гірше, кількість більш ніж скромна, а ціна захмарна. Будьте уважні і завжди шукаєте варіанти доступніші.

11. Не купуйте напівфабрикати

Вони, як правило, коштують дорожче. Віддавайте перевагу натуральним продуктам і готуйте самі.

12. Не бійтеся маленьких термінів придатності

Дуже часто магазини роблять великі знижки на продукти, чий термін придатності майже підійшов до кінця. Не бійтеся купувати такі товари – якщо їх швидко використовувати, нічого поганого не трапиться, а гроші будуть зекономлені, і, можливо, чималі. До того ж є продукти, яким взагалі не страшне закінчення терміну придатності.

13. Не витрачайте на бутильовану воду

Набагато дешевше буде купити фільтр. Ця покупка не з дешевих, але зате це надовго, в той час як витрата на воду навіть за місяць буває просто астрономічною.

14. Зберігайте чеки і ведіть бюджет

Зберігання чеків дасть вам можливість у разі чого повернути або обміняти товар. До того ж завдяки їм ви зможете легше підраховувати свої витрати і розподіляти сімейний бюджет.

15. Скоректуйте раціон

Приберіть зі свого раціону продукти шкідливі і зайво калорійні – і для фігури корисно, і для здоров’я, і ​​для гаманця. Зазвичай все найсмачніше і шкідливе також найдорожче.

16. Не гидуйте субпродуктами

Не зациклюйтеся на одних тільки стейках – субпродукти (печінка, серце) теж відмінно годяться в їжу. Навчіться їх готувати, і зможете їсти смачно і не настільки дорого.

17. Готуйте самі і слідкуйте за кулінарними сайтами

Готувати самостійно, а не харчуватися в кафе, ресторанах і не перекушувати у вуличних кіосках – дуже економно, пишуть Корисні поради. Переглядайте різні сайти з рецептами. Інші господині теж намагаються заощадити і придумують смачні бюджетні рецепти. Випробуйте їх і ви!

18. Готуйте по сезону і в міру

Готуйте страви, продукти які зараз продаються у вільному доступі і недорого. Це допоможе уникнути зайвих витрат. Не купуйте занадто багато: викинута їжа – викинуті гроші.

19. Робіть заготовки

Збережіть на зиму петрушку, трави, соління, фрукти – взимку їх не дістати або ж вони коштують надто дорого. А так у вас завжди будуть під рукою улюблені і необхідні продукти.

20. Зберігайте продукти правильно

Не порушуйте правил зберігання продуктів – тоді вам не доведеться нічого викидати, і їжа прослужить стільки, скільки їй відведено терміном придатності


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.