У Сухопутних силах України надали інформацію щодо мобілізації осіб, які мають бронювання - новини з України.

В Сухопутних військах розповіли, яким чином слід здійснювати бронювання працівників та чому в реєстрі відсутні відповідні повідомлення.

Сухопутні війська прокоментували повідомлення про мобілізацію працівників, які мають бронювання. У відомстві поділилися деталями щодо особливостей бронювання військовослужбовців.

Відповідно до чинного законодавства, зокрема частини 3 статті 25 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", державні органи, органи місцевого самоврядування, а також підприємства та організації, які займаються бронюванням військовозобов'язаних, зобов'язані надати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Це стосується осіб, які мають бронювання, оформлене відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів, в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, що відповідає за територію їх розміщення.

Згідно з постановою, після створення та затвердження списку через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (відомий як Портал Дія), переведення військовозобов'язаних на спеціальний військовий облік на період дії відстрочки буде виконуватись автоматично за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, -- повідомили в установі.

Відзначено, що бронювання, здійснене без використання можливостей порталу "Дія", не відображається автоматично в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. У такому випадку, для того щоб військовозобов'язаний був зарахований на спеціальний військовий облік, необхідно, щоб органи державної влади, інші державні установи, органи місцевого самоврядування, а також різні підприємства та організації надіслали відповідне повідомлення до територіального центру комплектування (ТЦК).

Відсутність відповідного повідомлення про бронювання ТЦК та СП не дає підстав для внесення інформації про бронювання до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Якщо дані про бронювання працівника відсутні в реєстрі, відповідальні особи з державних органів, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій повинні звернутися до ТЦК, де військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку.

Нагадуємо, що раніше народний депутат від партії "Слуга народу" та член комітету Верховної Ради з національної безпеки Олександр Федієнко повідомив про інцидент у Закарпатській області. Працівники територіальних центрів комплектування затримали двох співробітників компанії-провайдера, які вирушили на ремонт лінії. Військові комісаріати не врахували документи про бронювання, видані Міністерством цифрової трансформації, а в реєстрі "Оберіг" відсутня інформація про захист від призову. Внаслідок цього одного з співробітників зв'язку ледь не мобілізували до Збройних Сил України.

Пізніше нардеп зазначив, що до нього надходить багато звернень від українців та організацій щодо протиправних дій військкоматів. Представники ТЦК неодноразово мобілізовували осіб з бронюванням, аргументуючи це відсутністю даних в системі "Оберіг" та невизнанням паперових документів.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.