У квітні п'ятеро осіб звернулися за медичною допомогою через укуси змій, повідомляє Центр громадського здоров'я.

Цю інформацію поширив Центр громадського здоров'я, повідомляє агентство Укрінформ.

З початком теплої погоди активність змій значно зростає, тому важливо дотримуватися обережності. У квітні 2025 року в Україні було зафіксовано 5 випадків звернень за медичною допомогою через зміїні укуси, що на 5 менше, ніж у аналогічний період минулого року. Серед постраждалих виявилися двоє дітей молодше 17 років. Укуси були зареєстровані в Житомирській та Львівській областях (по два випадки в кожній) та в Закарпатті (один випадок), - зазначається в повідомленні.

У Центрі громадського здоров'я повідомляють, що після укусу змії на місці ушкодження виникає сильний набряк, супроводжуваний численними дрібними крововиливами. Отрута змії швидко має вплив на критично важливі системи організму, викликаючи загальну слабкість, зниження артеріального тиску, головний біль, запаморочення, задишку, а також набряк тканин і запалення лімфатичних вузлів. Важливо терміново доставити постраждалого до найближчої лікарні чи медичного закладу або викликати швидку допомогу. Як підкреслюють у ЦГЗ, змії не нападають першими, а реагують на загрозу, якщо їх потривожити.

"Тож якщо ви побачили змію -- не робіть різких рухів. Не намагайтеся наблизитися чи відігнати її. Спокійно дочекайтеся, поки вона сама відповзе" - зазначають в ЦГЗ.

Ось кілька порад: коли плануєте подорож у райони, де можуть зустрічатися змії, слід обрати відповідний одяг — штани з щільної тканини, які потрібно заправити у високі черевики. Перш ніж присісти на колоду, траву, камінь або купу гілок, легенько постукайте ціпком чи палицею. Це може налякати змію і змусити її покинути своє укриття. Уникайте контакту з можливими сховками змій, такими як старі пеньки, купи сіна, ділянки під камінням або поваленими деревами. Навіть якщо ви відчуваєте страх перед зміями, не варто їх знищувати. Вони відіграють важливу роль в екосистемі, контролюючи чисельність гризунів.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Центру громадського здоровʼя, в Україні зростає кількість випадків підозри на ботулізм, з початку року до лікарень з підозрою на ботулізм звернулося 26 осіб, з них 15 - у квітні.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.