Епідемія грипу та ГРВІ: як реагує регіон Прикарпаття
Епідемічний поріг захворюваності на грип перевищено в дев'яти регіонах: Хмельницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій областях. У зв'язку з різким підвищенням кількості випадків захворювання на Прикарпатті та у Львівській області влада запровадила "локальний карантин".
У полікліниках Івано-Франківська панує великий наплив пацієнтів - щодня реєструється близько чотирьохсот відвідувань. Грип, ГРВІ та COVID-19 вражають прикарпатців цілими сім'ями та трудовими колективами.
Галина Кочмарська, лікарка загальної практики в Івано-Франківській міській поліклініці №1:
Навіть в межах однієї родини клінічні прояви можуть суттєво відрізнятися. У деяких людей спостерігається підвищена температура, тоді як інші стикаються з температурою, супроводжуваною ознаками інтоксикації. На жаль, такі симптоми часто ведуть до ускладнень, таких як бронхіт або пневмонія. У зв'язку з цим, ми змушені направляти таких пацієнтів до стаціонарів для подальшого лікування.
Ольга Савчук, керівниця Івано-Франківського комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медичної та консультаційно-діагностичної допомоги":
Одним із симптомів, які не зовсім типові для цього періоду, але які ми спостерігаємо, є тривалий, виснажливий кашель, що залишається у пацієнта після перенесеного ГРВІ.
Серед хворих близько семи з десяти складають діти.
Ольга Савчук, керівниця Івано-Франківського комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медичної та консультаційно-діагностичної допомоги":
Цей сезон виявився особливим, оскільки значна кількість дітей страждає від грипу. Ми отримали підтвердження випадків захворювання за допомогою експрес-тестів, і це стосується як грипу типу А, так і типу Б. Дорослі активно проходять вакцинацію, тоді як серед дітей я майже не зустрічав пацієнтів молодшого віку, чиї батьки вирішили вакцинувати їх.
Експерти обласного центру контролю та профілактики захворювань регулярно здійснюють моніторинг епідеміологічної ситуації. Помітне зростання кількості хворих було зафіксовано ще в січні. Щотижневий приріст коливався від 20 до 30%. На Прикарпатті вже зареєстровано летальні випадки – п'ять осіб померло від COVID-19 та двоє від грипу. Серед померлих є 12-річний хлопець.
Руслан Савчук, керівник державної санітарно-епідеміологічної служби Івано-Франківщини:
Ми спостерігаємо збільшення рівня захворюваності, і наразі ми перевищили епідемічний поріг на 95%. Цей стрімкий ріст викликаний активними контактами між дітьми, які відбуваються в навчальних закладах та дитячих садках, де не дотримуються маскового режиму в період активного поширення вірусних інфекцій.
Олена Анатоліївна - вчителька першого класу в одному з ліцеїв Івано-Франківська. Серед її учнів нині відсутня майже третина.
Олена Вайнагій, педагог ліцею №24 в Івано-Франківську:
Таке постійне оновлення: минулого тижня хворіли одні викладачі, а цього тижня вже зовсім інші. Процес триває, і значна частина педагогічного складу також захворіла. Ситуація доходила до того, що не було кому замінити вчителів у класах, і, відповідно, це вплинуло на учнів.
Отже, вже другий тиждень навчальний заклад функціонує в режимі дистанційного навчання.
Ігор Мельничук, керівник ліцею №24 в Івано-Франківську:
Число вчителів, які захворіли, значно зросло і досягло 16 осіб, що викликає серйозне занепокоєння. Більше трьохсот учнів звернулися за медичною допомогою, і зафіксовані випадки запалення легень, що свідчить про напружену ситуацію.
У зв'язку з різким збільшенням випадків захворювання на ГРВІ та грип, влада ухвалила рішення перевести всі школи та коледжі регіону в онлайн-формат до 4 березня.
Руслан Савчук, керівник державної санітарно-епідеміологічної служби Івано-Франківщини:
У цьому рішенні також було висловлено і підтримано рекомендацію обмежити проведення культурно-масових заходів, зменшити кількість людей, які перебувають у закладах, що можуть стати місцем скупчення в період між епідеміями, а також запровадити масковий режим. Крім того, ми пропонуємо обмежити візити пацієнтів у лікарнях їхніми родичами, близькими та друзями.
Щодо садочків та вищих навчальних закладів, то керівникам наразі рекомендують зважати на епідситуацію. Якщо статистика захворюваності зростатиме, то так само запровадити дистанційну форму.