Національна поліція виявила та заблокувала дев'ять схем, що дозволяли ухилятися від призову, і затримала осіб, які їх організували.

Про це поінформував Департамент стратегічних розслідувань (ДСР) Нацполіції України, передає Укрінформ.

"Суми за надані "послуги" варіювалися від 400 до 14 000 доларів. Підозри вже висунуті 17 злочинцям", - зазначається в повідомленні.

Згідно з даними правоохоронних органів, в Одеській області співробітники управління стратегічних розслідувань та слідчі поліції виявили і зупинили дві схеми ухилення від мобілізації, затримавши осіб, які до них причетні. Серед затриманих виявилися двоє працівників районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

За даними поліції, вони за 1 300 доларів забезпечували незаконними відстрочками військовозобов'язаних, використовуючи набуті в структурі зв'язки.

"Ще одна особа, яка потрапила під слідство, є керівницею відділення в одній з лікарень для дітей. Вона отримала 400 доларів від батька неповнолітньої пацієнтки за госпіталізацію в стаціонар. Подальше обслуговування включало обіцянку жінки підготувати медичні документи з діагнозом, що вимагатиме нагляду за дитиною, що, у свою чергу, дозволить чоловіку уникнути призову на військову службу", - повідомили в Національній поліції України.

А на Волині працівники УСР (обласного Управління стратегічних розслідувань у складі ДСР) та слідства затримали чотирьох осіб, серед яких - двоє мешканців прикордоння.

Згідно з інформацією правоохоронців, зловмисники налагодили нелегальний маршрут для перетворення кордону.

"Вони добре орієнтувалися на місцевості та проводили осіб поза офіційними пунктами пропуску до республіки Білорусь. За свої послуги брали від 3000 до 5000 доларів. Поблизу села Височне їх затримали під час спроби перевести групу "клієнтів", - заявили у ДСР.

Правоохоронні органи також виявили співробітника районного ТЦК разом із його спільником, які за суму в 3000 доларів оформлювали військові облікові документи "заднім числом" щодо проходження медичної комісії ВЛК та вносили дані про непридатність до відповідної бази даних.

За підсумками проведених перевірок, правоохоронці конфіскували у підозрюваних 60 тисяч доларів США та 170 тисяч гривень, а також виявили боєприпаси.

В Закарпатській області правоохоронці з УСР в партнерстві з іншими силовими структурами затримали вісім осіб, пов'язаних із розслідуванням.

"В перше угруповання увійшли керівниця відділу РТЦК та СП, співробітниця ВЛК, завідувач лікарняного відділення та троє цивільних осіб. Вони допомагали чоловікам призовного віку отримати висновки ВЛК про непридатність до військової служби з подальшим виключенням з військового обліку. Вартість їхніх послуг варіювалася від 12 000 до 14 000 доларів", - повідомили у поліції.

Згідно з інформацією, до складу другої групи входять жителі Тячівського району, які за суму в 8 000 доларів організовували перевезення "клієнтів" до Румунії через річку Тиса.

У Київській області працівники УСР і слідчого управління поліції виявили лікаря, що працює в центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

"Ціна за можливість уникнути призову на військову службу сягала 2 000 доларів. Це охоплювало фальшиву госпіталізацію та підготовку комплекту медичних документів, що містили консультативний висновок про наявність у особи серйозної хвороби", - зазначено в повідомленні.

У Тернопільській області правоохоронці виявили спільників, які є співвласниками компанії, що спеціалізується на міжнародних вантажних перевезеннях.

Згідно з даними розслідування, учасники справи вводили відомості про чоловіків у інформаційну систему, що дозволяло їм без проблем виїжджати за межі країни під виглядом водіїв.

У Києві виявили підозру щодо голови міжрайонної медико-соціальної експертної комісії, яка сприяла чоловікам у отриманні статусу "інваліда". Вона засвідчила та підписала акти медичного огляду, в яких підтверджувалася наявність у двох військовозобов'язаних інвалідності третьої групи, повідомили в Національній поліції України.

На даний момент комісія Центральної МСЕК скасувала неправдиві діагнози.

Наразі усім затриманим слідчі повідомили про підозру.

Їхні дії були класифіковані відповідно до кількох статей Кримінального кодексу України, залежно від характеру правопорушення: ч. 3 ст. 369-2 (Зловживання впливом), ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди державним службовцем), ч. 2 та 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через кордон України) та ст. 366 (Службове підроблення).

Операції з розкриття осіб, що підозрюються у правопорушеннях, здійснювалися за підтримки керівництва Одеського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. У заходах також брали участь підрозділ внутрішньої безпеки Збройних Сил України, співробітники Державної прикордонної служби, Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань.

Процесуальне керівництво у кримінальних справах виконується рядом прокуратур, зокрема Одеською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Півдня, Чорноморською окружною прокуратурою, а також Київською обласною прокуратурою. До цього переліку входять також Волинська та Закарпатська спеціалізовані прокуратури, які діють у західному регіоні, Київська спеціалізована прокуратура, що відповідає за Центральний регіон, та Спеціалізована прокуратура в сфері оборони Офісу генерального прокурора.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.