На первинному ринку житло стає дешевшим, тоді як на вторинному спостерігається зростання цін — Delo.ua.
Ціни на первинному ринку житлової нерухомості зазнали змін у своїй динаміці навесні 2025 року.
У квітні ціни на нерухомість варіювалися в залежності від відстані до зони бойових дій, а також під впливом активності будівництва в даному регіоні за останні роки.
На первинному ринку житла спостерігається помітне зниження цін на нерухомість у прифронтових областях, таких як Сумська, Запорізька та Дніпропетровська. Протягом останнього місяця ціни на новобудови в Чернігівській та Харківській областях також значно знизилися — на 5% у порівнянні з березнем, згідно з даними дослідження від маркетплейсу DIM.RIA.
Зниження ціни зафіксоване у 10 регіонах, і не тільки в східних та південних областях, а й у західних, таких як Івано-Франківська(-1%) та Закарпатська (-2%).
Середня ціна квадратного метра в доларах США зросла найбільше в Житомирській, Полтавській, Одеській та Дніпропетровській областях, де відсоток підвищення становить від 3 до 5%.
Найдорожчим містом залишається Київ -- $1 369 за кв.метр, тут ціни зросли в межах 1%. У Київській агломерації квартири дешевшають, хоча два останні роки ціни в передмісті зростали галопуючими темпами.
У квітні 2025 року частка відкритих відділів продажу новобудов залишилася незмінною порівняно з березнем -- 77%. Протягом місяця в Україні введено в експлуатацію 16 новобудов (28 секцій): 6 -- у Львівській, 4 -- у Київській, 3 -- в Івано-Франківській і по 1 -- у Вінницькій, Хмельницькій та Рівненській областях.
Серед усіх об'єктів найбільше новобудов було введено в експлуатацію в Рівненській (62%), Запорізькій (56%), Одеській (54%) та Волинській (52%) областях.
У квітні на вторинному ринку нерухомості середня ціна однокімнатних квартир підвищилася в більшості областей.
За інформацією аналітиків DIM.RIA, найбільш значне збільшення цін спостерігається в Херсонській області, де зростання склало +12%. У той же час, найвищі ціни на однокімнатні квартири на вторинному ринку зафіксовані в Києві, де середня вартість таких квартир становить приблизно $91,5 тисячі.
У столиці найвищі ціни на однокімнатні квартири зберігаються в Печерському районі, де середня вартість досягає близько $132 тисяч. Натомість Деснянський район є найбільш доступним, з середньою ціною на рівні $45 тисяч.
У квітні зацікавленість користувачів до вторинного житла істотно збільшилась фактично по всій території України. Найактивніше шукали вторинну нерухомість у Кіровоградській області.
У квітні в Києві співвідношення між числом оголошень про купівлю та кількістю відгуків на них дорівнювало 1:3, що є найменшою різницею серед регіонів. В Вінницькій області цей показник становить 1:18, у Тернопільській – 1:15, в Чернівецькій – 1:14, а в Миколаївській – 1:13.
Як зазначалось раніше на Delo.ua, 50% нових житлових комплексів в Україні зводяться в трьох регіонах.
Було зазначено, що після завершення війни багато людей залишаться без даху над головою.