Зловмисники мали намір заробити понад 4 мільйони гривень через хабарі: правоохоронці виявили корупційні схеми в дев’яти областях України. Фото.
Національна поліція виявила 13 корупційних схем у дев'яти областях України. Учасники цих злочинних угруповань мали намір отримати мільйони гривень у вигляді хабарів завдяки своїм схемам.
Цю інформацію оприлюднила пресслужба Національної поліції в середу, 9 липня. Згідно з повідомленням, протягом останніх кількох днів правоохоронці реалізували антикорупційні ініціативи та виявили злочинні схеми в Дніпропетровській, Київській, Львівській, Одеській, Черкаській, Волинській, Хмельницькій, Вінницькій та Закарпатській областях.
Зловмисників спіймали на місці злочину, коли вони отримували хабарі, що коливалися від 2 тисяч 400 гривень до 16 тисяч доларів з кожного. Їм може загрожувати до десяти років ув’язнення з можливістю конфіскації їхнього майна.
Зокрема, у Хмельницькій області правоохоронці затримали лікаря-травматолога, який входив до експертної групи з оцінки функціональних можливостей осіб (раніше відомої як МСЕК). Він обіцяв чоловікові призовного віку допомогти оформити інвалідність за 6 тисяч доларів, що мало стати підставою для уникнення мобілізації. Під час обшуків у затриманого було виявлено 5,5 мільйона гривень.
У Одеській області правоохоронці виявили одразу декілька корупційних схем. Зокрема, було затримано директора міського кладовища, який зажадав 1,5 тисячі доларів хабаря від чоловіка за резервування двох місць на поховання його близьких.
В іншому сценарії двоє осіб налагодили нелегальний шлях для вивезення призовників за межі країни, приховуючи їх у вантажівці з дровами. "Клієнти" виплатили їм 10 тисяч 500 доларів.
Ще в одній схемі за таку ж послугу брали 4 тис. доларів з людини.
Лікар з Одеси за 7 тисяч доларів готова була сприяти в отриманні інвалідності.
У Волинській області керівник терапевтичного відділення разом із лікарем-неврологом, які входили до команди експертів, що оцінювали повсякденну діяльність осіб, за 2 тисячі доларів допомогли оформити документи для ухилення від військової служби в Збройних силах України та виїзду за межі країни. Один із цих медичних працівників був затриманий під час отримання хабаря.
У столиці України, Києві, затримали особу, яка вимагала 21 тисячу доларів за виключення чоловіка зі списків військового обліку та оформлення документів для виїзду за межі країни. Після отримання першої частини коштів у розмірі 10 тисяч доларів, зловмисника заарештували правоохоронні органи.
Ще один підозрюваний з Київської області за 6 тисяч доларів допоміг у нелегальному "трансфері".
У Дніпропетровській області жінка організувала нелегальне переправлення особи через кордон, отримавши за це 16 тисяч доларів, і діяла поза межами офіційних пунктів пропуску.
На Львівщині затримали фігуранта, який за 15 тис. доларів обіцяв підготувати документи про непридатність до військової служби. Його затримали під час отримання хабаря.
У Черкаській області жінці висунули обвинувачення за те, що вона дала хабар у розмірі 2400 гривень секретарю приймальної комісії коледжу. Ці кошти були запропоновані за "гарантований" успіх у здачі сесії студентом, який систематично пропускав заняття та мав академічні борги.
На Вінниччині затримали учасника банди під час отримання першої частини хабаря в розмірі 2 тис. доларів за переправлення двох осіб призовного віку до Молдови. Загалом фігурант планував заробити 10 тис. доларів.
У Закарпатті медичні працівники та посадовці медичних установ організували великомасштабну схему ухилення від призову на службу. Вони вимагали хабарі у розмірі 2 500 доларів за видачу довідок про інвалідність.
Для фальсифікації аналізів ділки використовували хворого на туберкульоз чоловіка. Наразі задокументовано понад 100 епізодів злочинів фігурантів.
Організаторам схем пред'явили звинувачення за кількома статтями Кримінального кодексу України.
- ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
- частини 2 та 3 статті 332 (Незаконний трансфер осіб через державний кордон України);
частина 3 статті 369-2 (Зловживання впливом);
- ч. 1 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).
Сім осіб вже були підозрюваними у цій справі.
Збір доказів для притягнення до відповідальності всіх залучених осіб та проведення розслідування продовжуються.
У правоохоронних органах зазначили, що працівники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції разом із іншими структурами продовжують проводити комплексну діяльність, спрямовану на протидію злочинним схемам. Це стосується, зокрема, ухилення від мобілізації, організації нелегального перетину кордону та зловживання службовими повноваженнями.
Як стало відомо з повідомлень OBOZ.UA, 9 липня, у середу, правоохоронні органи провели великомасштабні обшуки на митних пунктах в Одеській, Волинській та Чернівецькій областях. Ці дії пов'язані з діяльністю СБУ, спрямованою на запобігання іноземному впливу на митників та активну боротьбу з контрабандою наркотичних засобів та зброї.