Протягом місяця аукціони "Земельного банку" забезпечили надходження до бюджету в розмірі 35 мільйонів. З тіні вдалося вивести близько 1200 гектарів земельних ділянок.
Від старту онлайн-аукціонів із суборенди державних сільськогосподарських земель у межах проєкту Фонду державного майна України "Земельний банк" у системі "Прозорро.Продажі" проведено 93 аукціони, на яких було виставлено 4 695 гектарів земель.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства економіки.
Загальний обсяг виграшних ставок на аукціонах, що відбулися в цей період, досягає 139 мільйонів гривень на рік, не враховуючи податок на додану вартість.
У перший місяць торгів було отримано 1 303 заявок від аграрних підприємств та фермерських господарств. Завдяки високому рівню конкуренції, що становила в середньому 14 учасників на кожних торгах, загальна стартова вартість суборенди підвищилася в 8,4 рази. Середня ціна за гектар досягла 29,6 тисяч гривень на рік.
"Практично всі аукціони за кількома винятками були успішними, аграрії продемонстрували великий попит на запропоновані ділянки. А прозорість та гарна організація процесу стимулювали залучення до торгів 283 підприємців - саме такою була кількість унікальних учасників аукціонів за цей місяць", - заявив заступник голови Фонду держмайна Ігор Тимошенко.
Трійка регіонів, в яких проведено найбільшу кількість аукціонів "Земельного банку", включає Вінницьку область (24 аукціони), Кіровоградську область (17 аукціонів) та Закарпатську область (14 аукціонів).
Найвищу середню вартість гектара землі зафіксовано на Вінниччині - 36,9 тис. грн, тоді як найнижча вартість спостерігалась на Закарпатті - 5 176 грн за гектар.
Найвищою ціною за місяць була виграна земельна ділянка на Черкащині, що займає площу 191 гектар. У змаганні брали участь 21 учасник, що призвело до підняття стартової ставки у десять разів, до рекордних 9 мільйонів гривень. Вартість одного гектара цієї землі склала 47 тисяч гривень.
"Основним результатом першого місяця торгів "Земельного банку" є сплачені кошти на суму 34,7 млн грн з ПДВ та 19 укладених угод з переможцями з 6 областей. Відтак, понад 1 178,35 гектара земель виведено з тіні та передано в довгострокове користування на 14 років аграріям, які зацікавлені в її ефективному та дбайливому обробітку", - додав генеральний директор ТОВ "Державний земельний банк" Ярослав Ярославський.
За його словами, основну частину учасників і переможців аукціонів складають місцеві фермерські господарства та малі аграрні підприємства, що функціонують в межах 50 кілометрів від земель, які були виставлені на торги.
Одночасно "Державний земельний банк" був змушений відмовитися від підписання протоколів з переможцями 12 аукціонів через те, що їх документи не відповідали вимогам діючого законодавства.
Станом на сьогодні "Земельний банк" анонсував 252 аукціони в 13 регіонах України, на яких виставлено земельні ділянки загальною площею 21 044 гектари.
Що означає термін "Земельний банк"?
7 вересня Фонд державного майна представив ініціативу "Земельний банк", спрямовану на реформування ринку державних сільськогосподарських земель. Перші аукціони відбулися 1 жовтня. До кінця року планується здати в оренду 1905 земельних ділянок, загальна площа яких становить приблизно 100 тисяч гектарів. Очікується, що загальний дохід від оренди першої партії ділянок досягне 1 мільярда гривень.
Крім іншого, була представлена інтерактивна карта земельних ділянок, яку можна знайти за наданим посиланням.