Більше половини опитаних на Львівщині, Прикарпатті та Тернопільщині вибрали унітарну Україну
Це — 53,4 відсотка. Ще 40,4% висловилися за децентралізацію, яка передбачає розширення місцевого самоврядування та велику бюджетну самостійність регіонів. Але знову-таки у форматі унітарної держави в існуючих кордонах.
Чутки про західноукраїнський (зокрема, галицький) сепаратизмі сильно перебільшені.
До такого висновку прийшли журналісти "Дзеркало тижня", спираючись на результати опитування українців, проведеного соціологами Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Так, як з'ясувалося, галичани навіть до федералізму не схильні. Відповідаючи на питання "Якою ви бачите долю Галичини?", більше половини опитаних у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях вибрали унітарну Україну в рамках чинної Конституції (53,4%). Ще 40,4% висловилися за децентралізацію, яка передбачає розширення місцевого самоврядування та велику бюджетну самостійність регіонів. Але знову-таки у форматі унітарної держави в існуючих кордонах.
Нарешті, за приєднання Галичини до Польщі ратують 2,8% (цифра в рамках похибки). Відсоток тих настільки ж мізерний - 2,9%. Відсоток "відмовників" просто мізерний - 0,2%.
Коли опитаним галичанам запропонували поміркувати про можливі перспективи гіпотетичного Галицької держави, 84,2% дали вичерпну відповідь: "Галицьке держава не може відбутися, оскільки Україна єдина".
На більш меркантильної версії "Галицьке держава не може відбутися, оскільки воно не має самостійної економічної перспективи" зупинилися тільки 5,9% респондентів. Фантазувати про Галицькому державі як прискорювачі процесу інтеграції регіону в ЄС наважилися 5,4%. Припустити, що умовне ГГ прискорить розпад України, ризикнули приблизно стільки ж - 5,5%.
"А ви говорите" сепаратизм ", - підсумували журналісти.
Експерти, добре відчувають настрої в Західній Україні, вважають, що Евроймайдан і (що характерно) війна на Сході не підсилили, а навпаки послабили прагнення до регіональної відособленості. Конфлікт стимулював не так бажання позбутися від Донбасу, скільки прагнення його зберегти.
Як повідомляв "Обозреватель", переважна більшість співгромадян виступають за збереження Донбасу в складі України.