Закарпатські школярі вчаться вести здоровий спосіб життя
А також об’єднуються у гуртки за інтересами, вивчають іноземну мову, мистецтвознавство, багато мандрують та влаштовують вечірки...
Здивувати сучасну молодь не дуже й просто. Фахівцям у різних галузях доводиться докладати чимало зусиль, аби привернути увагу найвибагливішої аудиторії. З цією метою в Ужгороді 2010 року була створена громадська організація «Європейська школа» – спочатку на базі проекту «Європейська школа обміну досвідом», який фінансувався Європейським Союзом. Поступово розробили відповідну документацію, оформили членство, розгорнули активну діяльність, а це дозволило отримати статус громадської освітньої організації європейського зразка.
Школярі, крім цікавого та змістовного навчання, активно проводять у «Європейській школі» вільний час, вчаться вести здоровий спосіб життя, об’єднуються у гуртки за інтересами, вивчають іноземну мову, мистецтвознавство, багато мандрують та влаштовують вечірки.
Аби працювати у «ЄШ», треба досягти 14-річного віку, заповнити відповідну картку та отримати посвідчення. Стати членом активу можуть і школярі, і студенти, і їх батьки. Студенти УжНУ беруть участь в організаційній роботі.
«Европейска школа за останій рік стала для мене другою домівкою. Це місце, де ти працюєш із задоволенням, ділишся досвідом з молодшим поколінням, маючи змогу повернутися в часи свого тінейджерства. Організатори школи піклуються про всебічний розвиток своїх студентів-учнів, намагаючись зробити для них все можливе, починаючи від навчання і закінчуючи дозвіллям. Безкорислива робота працівників закладу і та любов, з якою вони роблять все для того, щоб європейська школа процвітала і розширювалася, вражає. А тому приємно бути частиною такого колективу, елементом нової машини, яка підійме та змінить рівень навчання на Закарпатті , а згодом і в Україні», – коментує студент економічного факультету Євген Оборевич.
«Відвідуючи Європейську школу, шкодую лише про те, що не приєдналася до цієї організації раніше. Бо саме тут виховують справжніх європейців, людей з активною громадською позицією. Це місце, де панує рівність та взаємодопомога. Замість вчителів та учнів – студенти та тренери.
Мета школи – дати знання та навички, які допомагатимуть упродовж усього життя: комунікабельності, екоспоживання, знання європейських мов, серед яких угорська, польська, словацька та англійська.
Європейська школа – це не просто громадська організація, а друга сім’я, з якою подорожуєш, втілюєш власні ідеї та удосконалюєш суспільство. Також ми, студенти, завжди пам’ятаємо, що наша школа особлива завдяки кожному з нас!» – розповідає Наталя Куськова, студентка філологічного факультету.
Про активну участь наших студентів говорить і виконавчий директор ГО «Європейська школа» Борис Чернявський: «Наша громадська організація виховує справжніх лідерів учнівського та згодом студентського самоврядування! Це майбутні громадські активісти! Цього року повинен стартувати масштабний проект «Кращий учень року» серед школярів усіх шкіл Ужгорода, в рамках якого кращі учні змагатимуться за можливість стати студентом УжНУ.
Серед активістів Єврошколи багато студентів, які провадять профорієнтаційну роботу серед школярів Ужгорода. Згадаймо хоча б проект тематичних вечірок для школярів у студентському центрі дозвілля «Ювентус», що передбачає організацію якісного та змістовного дозвілля, пропагує здоровий спосіб життя та естетичне виховання учнівської молоді».
Учасниками організації є діти різного віку. Спочатку вони проходять співбесіду, а вже потім отримують членський квиток. Навчання проходить за системою трикутника: тренери-діти-батьки. Тут також діє правило звертання на «ти».
Відсутність ієрархії та панування рівності – особливість «Європейської школи». Заняття проходять у форматі інтерактивного тренінгу тривалістю 70-75 хвилин із обов’язковим залученням мультимедійних технологій. Тренінги часто проводять підприємці, посадовці, журналісти, представники дипломатичних установ, люди шоу-бізнесу. Дітей вчать працювати у команді, творчо й нетрадиційного мислити, допомагають професійно визначитися, виховують лідерські навички.
Ще однією вже упізнаваною особливістю «ЄШ» є організація вечірок для учнів 8-11 класів у рамках проекту «Школа суспільного виживання». Кожна вечірка тематична, має свій стиль, декорації, дрес-код, програму, проходить, відповідно до закону, із 17:00 до 22:00. Тут діє заборона на алкоголь, тютюнопаління,а правопорядок забезпечує професійна охорона.
Світлана Лапига