»Ягідні бази» запрацювали цього тижня у найбільшому районі України
Разом з ними на Закарпатті розпочалось й масове сходження селян на високогір’я, де ростуть чорні ягоди. У гірських селах збором ягід займаються як молоді хлопці та дівчата, так і жінки та старші чоловіки.
Дозрівати ягода почала лише зараз, однак її збором люди почали займатись ще 3 тижні назад.
На жаль, через те, що не вся ягода дозріла, багато хто зривав її ще зеленою. Відповідно та яфина, яка нині могла дозріти, вже зірвана й викинута, як непотрібна. Тож це і стало однією з причин неврожаю яфин цього року.
Офіційно пункти прийому чорниці запрацювали тільки на початку цього тижня. Разом з тим, розпочалось й масове сходження селян на високогір’я, де ростуть чорні ягоди. У гірських селах збором ягід займаються як молоді хлопці та дівчата, так і жінки та старші чоловіки.
Наразі активно їздять мешканці Дубового та сусідніх населених пунктів на полонину Апецьку. Селяни виїжджають на вершину гори переважно на найманих вантажівках, які вміщають по 40 осіб. А таких автівок щоденно приїздить на полонини по 6-7. Частина людей добираються власним транспортом – легковим авто чи мотоциклом.
З самого ранку, як тільки починає світати, на груниках люди розпочинають збір ягоди. Впродовж дня під пекучим сонцем на полонинах кипить робота. Через те, що кущики яфин низькорослі, селянам доводиться весь день працювати напівзігнутими. Допомагають у роботі збирачам так звані «рвачки». Без цього пристрою у високогір’я на збір чорниці й не варто йти, адже ягода доволі дрібна й зривати кожну руками – виснажливо.
За день, якщо постаратись, то можна зібрати до 20 – 30 кг яфин.
Якщо зібрані ягоди здавати у пункти прийому на вершинах, тоді вартість кілограма ягоди – 15-18 грн. У самому ж селищі за кілограм яфин дають у середньому 23 грн.