»Блискавичні» жахи на Закарпатті!

foto

Ці жахи приніс вчорашній недільний серпневий ранок...

...Спочатку о 03:06 третього серпня в оперативно-рятувальну службу Закарпаття надійшло повідомлення із села Золотарьово, що на Хустщині. На вулиці Перемоги, через розряд блискавки, загорілася надвірна споруда, де господарі зберігали 6 тон сіна. Прямі збитки від стихії склали близько 30 тис. грн. А через чотири хвилини, о 03:10, під приціл громовиці потрапив житловий будинок у селі Лозянське Міжгірського району. Стихією було пошкоджено квадратний метр зовнішньої стіни оселі. Прямі збитки оцінюються в 100 гривень.

Раніше, 16 липня, о 04:05, через блискавку згоріла дерев’яний житловий будинок 52-річного мешканця села Чорна Тиса Рахівського району.

Отож, блискавка - одне з небезпечних природних явищ, яке може вражати не лише будівлі, завдаючи значних матеріальних збитків, та, навіть, спричинити смерть людини. З метою запобігання трагічним наслідкам, які можуть виникнути під час грози, Управління ДСНС України у Закарпатській області пропонує виконувати такі поради.

Для захисту житлових будинків і промислових споруд від руйнівної сили блискавок встановлюють блискавковідвід, який у побуті зазвичай називають громовідводом.

Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері. В приміщенні не повинно бути протягу, що як магніт притягує кульову блискавку. Тримайтеся чимдалі від електроприладів, антен, проводів – всі вони притягають розряд.

Якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева.

Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя. Ні в якому разі не бігайте й не плавайте. Зверніть увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння громовиці, отже, ґрунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б'є туди постійно. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш уразливі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі.

Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику. Якщо поблизу немає сухого заглиблення, сховайтеся в мокрій землі, але не лягайте в повний зріст;

Якщо у вас з собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її – в парасольці є металеві прути, які притягують розряди;

Якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться. Це небезпечно.

Якщо ви знаходитеся в автомобілі, небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні автомобіля, які можуть притягувати розряди.

Запам’ятайте: всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози. Їх потрібно негайно вимкнути.

Будьте розсудливі! Бережіть себе, свої рідних і близьких.

У ДСНС України у Закарпатській області


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.