В Ужгороді сім’я з 4-х чоловік платитиме за воду 110−130 гривень?
У випадку, якщо 1 кубометр води вартуватиме 11 гривень і трішки копійок — при споживанні 10-12 кубометрів води на місяць.
До рентабельності, а насправді практично вдвічі, уряд рекомендує підвищити тарифи на воду в Україні – цього тижня вітчизняні ЗМІ розповсюдили відповідну інформацію. Підвищення має відбутися вже з 1 липня й за інформацією «Закарпатки», наразі вже всі найбільші водопостачальні компанії краю подали до Нацкомісії з держрегулювання у сфері комунальних послуг розрахунки щодо приведення тарифів до собівартості. Поки ж у столиці проводять обчислення, редакція спробувала бодай приблизно підрахувати, що на нас чекає.
«Сегодня» з посиланням на члена Нацкомісії з держрегулювання у сфері комунальних послуг Дмитра Григор’єва писала про можливе підвищення тарифів у середньому на 84%. За словами чиновника, тарифи на воду підвищувалися востаннє в 2008 – 2012 роках, а за цей час її собівартість зросла суттєво. «Водоканали не можуть працювати в збиток, адже їм потрібно думати про існування своїх підприємств, – каже Д. Григор’єв. – У зв’язку з цим, із 1 липня підвищуються тарифи на воду для 26 з 150 підприємств, що забезпечують 87% ринку водопостачання країни. Решта водоканалів, швидше за все, підвищать тарифи з 1 серпня або восени».
Серед тих підприємств, що вже протягом трьох тижнів піднімуть тарифи, будуть і водопостачальники Ужгорода та Мукачева. За даними нашого видання, протягом поточного тижня відповідні посадові особи цих підприємств перебували в Києві для погодження в Нацкомісії з держрегулювання у сфері комунальних послуг нових тарифів.
За даними тієї ж Нацкомісії, що доведені до ужгородських комунальників, станом на початок року по водопостачанню тарифи покривали витрати лише на 43%, на водовідведення трохи більше – на 57%. Відтак для доведення їх до рівня рентабельності нинішні тарифи варто підвищити в середньому на 50%. Тобто, якщо, приміром, сьогодні 1 кубометр водопостачання та водовідведення разом коштує 6,58 грн, то після подорожчання може становити 10,50, а якщо врахувати, що уряд вимагає встановити ще й 5-відсоткову рентабельність, то ціна може коливатися в межах 11 гривень і трішки копійок. Тобто, якщо середня ужгородська родина (беремо 4 осіб) споживає в місяць 10-12 кубометрів води, то сплатити за неї треба буде 110 – 130 гривень. Але це – тільки розрахунки нашого видання, що буде насправді – дізнаємося з наступного тижня.
Варто додати, що нині рівень оплати за водопостачання та водовідведення в обласному центрі йде навіть із випередженням графіка, чимало містян сплачують борги попередніх років. Головною проблемою ужгородського водоканалу вже багато років залишається заборгованість Коритнянської сільради, що на початок року сягала 7 млн грн і нині продовжує зростати.
Віктор Лазорик, "Закарпатська правда"