Збільшення тарифів на пасажироперевезення все ж таки буде
Для закарпатців на 20% зросли тарифи на міжміські перевезення в межах області.
Тепер, щоб подолати 28 кілометрів з Ужгорода до Чопа доведеться заплатити майже 10 гривень. Один з найпопулярніших маршрутів – «Ужгород-Мукачево» - обійдеться майже в 20 гривень замість 15-ти.
Щоб доїхати до найвіддаленішого райцентру - Рахова треба буде віддати 82 гривні. Пасажири платити більше мусять – подітися нікуди. Проте люди хочуть отримати за ці гроші відповідний сервіс та нову якість перевезень та скаржаться:
Мешканець міста, пан Микола каже: «Багато платити вже потрібно. Пенсій нема, грошей нема, а автобуси подорожали».
«Вони не перший раз дорожчають. Так що… Виживаємо, як можемо», - відповідає пані Юлія.
«Наприклад, Ужгород-Перечин коштував 6 гривень, зараз 8.40. на якій підставі? Що покращилися умови, чи щось змінилося?» – жаліється ужгородка Марія.
На подорожчання вплинули різні фактори. Один з них – велика кількість пільговиків. За їхнє перевезення передбачені виплати від держави. Перевізники запевняють: належних компенсацій не отримують. Відтак, несуть збитки.
Головний очільник Закарпатської обласної організації профспілки парцівників автомобільного транспорту та шляхового господарства розповів про стан справ із тарифами на проїзд:
- «якщо на передмісті на соціальних перевезеннях відбувалося і відбувається якесь погашення цих збитків. Це в розмірі 10-20%. Не більше. То на міжміських перевезеннях взагалі не погашаються», - розповів Олександр Воронін.
Він також підкреслив, що є ще одна проблема: «левову частку пасажирів «перехоплюють» нелегальні перевізники. Це теж одна з причин збільшення ціни. Після здорожчання один кілометр дороги обходиться пасажиру у 32 копійки».
Також про підняття тарифів розповів директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА:
- «Варто зауважити, що дане підняття відбулося у зв’язку із здорожчанням паливно-мастильних матеріалів майже на 40%, навіть трошки більше. А також варто зауважити, що даний тариф є одним з найменших в Україні. Тому що середній показник по Україні складає 36-38 копійок за один пасажиро-кілометр. Востаннє подібне зростання відбувалося більше двох років тому, - підкреслив Юрій Гузинець.