Як голосувала Закарпатська область
І на які зміни краянам варто очікувати вже в найближчому майбутньому.
У нашій області прогнозовано переміг Петро Порошенко, однак явка дещо вразила. Лише 51% виборців краю зголосилися прийти на виборчі дільниці. Особливо низька явка спостерігалася в районах компактного проживання угорської та румунської меншин, а на деяких дільницях і взагалі заледве перетнула позначку в 35% (у Берегівському та Тячівському районах).
Зрештою, на загальну ситуацію з волевиявленням це мало вплинуло. Порошенко переміг, набравши загалом понад 62% голосів виборців, Тимошенко отримала підтримку лише 13% осіб, які прийшли на дільниці. Сподобався закарпатцям Ляшко (7,3 %), а в Ужгороді, приміром, близько 9% набрав Гриценко.
Що цікаво, на Закарпатті доволі високим є результат Михайла Добкіна: в нашій області він здобув більшу кількість голосів, ніж загалом по восьми західних регіонах України. І це попри те, що кандидат не приїжджав агітувати за себе, його біг-борди заливали фарбою та зеленкою. Пояснити результат можна тільки одним чином: у даному випадку спрацював авторитет екс-губернатора Олександра Ледиди, який очолював штаб Добкіна на Закарпатті. І краяни голосували, можливо, не так за кандидата в Президенти, як за його представника в області. Адже Олександр Ледида на посаді очільника краю зарекомендував себе як людина, котра вміє працювати, а його команда була сильною та професійною.
До речі, ще одним підтвердженням цього факту є те, що на Закарпатті поряд із президентськими відбулися вибори низки сільських і селищних голів. У них брали участь донедавна голови райдержадміністрацій Василь Щур та Іван Дрогобецький, і обидва впевнено перемогли на виборах селищного голови Міжгір’я та Поляни відповідно. Очевидний висновок, що, незважаючи на критику колишньої влади, команда, котра працювала на Закарпатті, справді зробила чимало для області. Люди ж на місцях таки підтримують тих, кого добре знають і можуть проаналізувати наслідки їхньої попередньої діяльності.
Інше питання, що після виборів чекає на область? Із огляду на те, що передвиборчою кампанією Порошенка у нас опікувався «Єдиний центр», можна припустити, що з боку цієї політсили будуть спроби змінити керівництво Закарпатської ОДА. Як відомо, нинішній очільник краю Валерій Лунченко є представником «Батьківщини», й враховуючи програш кандидата від цієї сили, його звільнення з посади може бути цілком імовірним. У четвер на одному з місцевих інтернет-сайтів (близький до ЄЦ) навіть з’явилася інформація про те, ніби В. Лунченко вже написав заяву на звільнення, однак уже за годину її спростували в прес-службі облдержадміністрації. Напевно, в ЄЦ не проти поставити свою людину на цю посаду, оскільки нинішній очільник області не є підконтрольним цій політичній силі, а з огляду на майбутні парламентські вибори посада керівника адміністрації є важливою і часом може бути визначальною. Ситуація з головою ОДА має прояснитися найближчими тижнями.
"Закарпатська правда"