Ужгородський «Водоканал» хотіли передати підприємству за підробленими документами?

foto

Прокуратурою м. Ужгорода розпочато досудове розслідування за фактом підроблення документів, печаток, штампів та бланків, та їх використання посадовцями ТОВ «Чиста вода-Ізюм» (ч. 1 ст. 358 КК України).

Саме це товариство у 2010 році рішенням Ужгородської міської ради  було визнано переможцем концесійного конкурсу по підприємству  КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства».

 
Відтак, Ужгородська міська рада в особі КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» та ТОВ «Чиста вода-Ізюм» уклали концесійний договір об’єктом якого є цілісний майновий комплекс Водоканалу. При цьому майно нібито було навіть оцінено для передачі і вже внесено початкову суму оплати за нього. Насправді ж, розмір річного концесійного платежу визначається за визначеною формулою де значиться вартість основних фондів об'єкта концесії, визначена експертним  шляхом. Однак, експертним шляхом вартість основних фондів КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» не визначалась.
 
Прокуратура встановила: проведення концесійного конкурсу та укладення наведеного договору здійснено з грубим порушенням норм чинного законодавства та створено умови для можливого незаконного заволодіння майном комунальної власності, діяльність якого є надзвичайно важливою для усіх мешканців міста Ужгорода.
 
Зокрема, ТОВ «Чиста вода-Ізюм» подало до конкурсної комісії з проведення концесійного конкурсу ряд довідок без вихідних реєстраційних даних, що викликає сумніви у їх достовірності та взагалі не надало інформацію про свій фінансово-майновий стан.
 
Окрім цього, встановлено, що товариством було подано до комісії ряд довідок, про відсутність у підприємства дебіторської та кредиторської заборгованостей, про наявність достатніх активів для провадження концесійної діяльності, однак вказані довідки (звіти) не посвідчені відповідними органами контролю, що свідчить про відсутність достовірних даних про спроможність Товариства виступати концесіонером, а також про наявність ознак фіктивності.
 
 
 Довідка:
ч. 1 ст. 358 КК України -підроблення документів, печаток, штампів  та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів. Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою,організацією, громадянином-підприємцем, приватним нотаріусом, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи,  і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа, а також виготовлення підроблених  печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут - караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
 
Конце́сія — договір про передачу природних багатств, підприємств, інших господарських об'єктів, що належать державі чи місцевим органам влади, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам.
 

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.