На Закарпатті у селі Косонь Берегівського району туристів готуються приваблювати алкоголем. Усе б нічого, але наливатимуть не в стакани, а прямо… в басейни з водою. При чому у воду гарячу, термальну.
Спеціальний басейн із джакузі матиме кавовий, винний, хмільний та самогонний аромати. Такі наповнювачі вноситимуть безпосередньо до води, яка виливатиметься із джакузі.
Представниця туристичного об’єкту, де згодом упровадять таку атракцію, Олена Маланич розповіла, що «це чудово впливатиме на людей. Бо ж, відомо, що вино, хміль та кава мають оздоровчі властивості. Самогон – це на любителя».
У такий спосіб на Берегівщині хочуть привабити більше туристів, особливо після того, як частина приїжджих, а точніше росіяни, їдуть на Закарпаття значно менше (їдуть переважно ті, які вже один раз відвідали Закарпаття і точно знають, що боятися нічого). Туристичний бізнес через це втрачає, однак, поступово переорієнтовується. Незважаючи на політичну ситуацію, люди намагаються приїхати і відпочити, кажуть власники туристичних об’єктів.
Нині аквакурорти нашої області більше полюбляють мешканці інших західних регіонів України (таких більше половини у порівнянні із закарпатцями). Тут частіше побачиш львів’ян, тернопільців. А також мешканців Києва, Житомира та інших міст усієї України. Російські туристи їдуть, але значно менше, підтверджують у комплексі термальних вод Косина.
Киянка Олена приїхала на термальні води вперше в складі групи з 30 осіб. Під час святкових вихідних кілька днів мешканка столиці дозволила собі релакс. І досі під враженням: «думаю, що наступного разу приїду на більший період, бо за два-три дні не підлікуєшся. Сервіс у вас тут у десять разів кращий, ніж у колишніх місцях деяких, де ми раніше відпочивали, - сміється, натякаючи на Крим жінка. - Ми вже давно відмовилися від моря того, не нашого. Готелі тут кращі, сервіс, люди, а кухня – навіть поруч не стояли. Тому обов’язково приїздіть на Закарпаття».
Свої причини приїхати на Закарпаття і саме в басейни з гарячою водою в мешканця Житомира Володимира: «ми приїхали вперше. Я приїхав, щоб свої нєрвішки трохи підлікувати, дружині – хребет, а онуці – ноги. Це дуже добре, що є де відпочити. Крім того, чим більше ми – Схід і Захід – будемо спілкуватися – тим краще буде нам, тим краще буде в Україні».
А от туристка з Тернополя Галина на Закарпатті не вперше і цілою родиною: «треба змінювати обстановку, - каже Галина, - Тернопільщина – це одне, а Закарпаття інше, ніби вже за кордоном. Ми тут в термальних водах відпочиваємо. Після такої води легше. Такі курорти треба відкривати та відновлювати. Навіщо нам їхати не знати куди, якщо тут на місці маємо таке!?».
На Закарпатті розвідано кілька джерел термальних вод, зокрема на Берегівщині. Калій і натрій, що є у складі закарпатських термальних вод нормалізує тиск. Якщо вживати таку воду теплою і внутрішньо, можна нормалізувати рівень цукру. Сюди радять приходити дітям із 7 місяців. Але варто знати, що знаходитися в такій воді треба з перервами на 15 хвилин. Навіть якщо в ній вино, хміль, кава чи самогон…
7dniv.info