Кого оберуть супер-матусею міста Ужгород?
В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стало проведення в Ужгороді благодійної акції «Супер-мама», організатором якого є «Зонта-клуб» Ужгорода. За рахунок проведених у попередніх роках акцій (2003-2013 рр.) придбано необхідне обладнання для Ужгородської міської дитячої лікарні, облаштовано дитячий майданчик тощо.
Організатори розказали, як проходитиме акція цього року, що треба вміти та знати, щоб стати «Супермамою» та багато інших цікавинок.
Мирослава Каламуняк, директор Ареа 04 (Зонта клубу), куди входять клуби України та Польщі, розповіла, що міжнародній організації «Зонта» понад майже століття, її створили у 1919 році у США. «Організація в Ужгороді була створена у 2002 році, після того, як жінки Ужгорода побували у своїх американських колег, - каже Мирослава Каламуняк, - «Зонта» має своїх представників в ООН, ЮНІСЕФ та інших відомих організаціях, і об’єднує жінок по всьому світу». За її словами, головне завдання організації - підвищити статус жінки у суспільстві, допомагати їм у всіх сферах. У тому числі і фінансово, тому члени організації займаються фандрейзингом, організовуючи різні заходи.
Валентина Митровцій, президент клубу «Зонта-Ужгород» зауважила, що місцева організація опікується Ужгородською міською дитячою лікарнею і щороку збирає кошти на її потреби. Також «Зонта-Ужгород» допомагає жінкам з дітьми, особливо тим, у яких діти мають проблеми зі здоров’ям. «17 травня, о 15.00 у клубі «Фантом» «Зонта» організовує благодійну акцію «Супер-мама», зібрані кошти (за вхідні квитки) від якої підуть на потреби дитячої лікарні, зокрема на закупівлю обладнання для хворих на муковісцитоз», - повідомила Валентина Митровцій.
«Супер-мама» - не єдиний конкурс, який проводить «Зонта». Цікавими були і «Супер-теща», і «Супер-бабуся», але найпопулярнішим виявився саме «Супер-мама».
Як розповіла Наталія Глущенко, бухгалтер Ужгородської міської дитячої лікарні, зараз лікарня потребує спеціальний аналізотор, який визначає рівень натрія-калія у хворих дітей. Саме за цими показниками найшвидше та найточніше можна діагностувати хворобу у дітей. Коштує такий прилад сьогодні 45 тис. грн.
Олена Тара, хвора на муковісцитоз, поділилися досвідом, як можна побудувати своє життя при такій хворобі. «Моєму діагнозу вже 26 років, але я живу і вже рік є мамою. Муковісцитоз – невиліковне генетичне захворювання, воно вражає всі органи, які мають у свої структурі слиз (легені, підшлункову, кишківник та ніші). Також організм при таких хворобах бідний на мікроелементи. Лікування для дорослого хворого складає 40 тис.грн. на рік», - каже Олена.
Мирослава Скубенич, член клубу «Зонта-Ужгород», розповіла, що «Супер-мама» - це не тільки конкурс, але ціле шоу. Запрошуються творчі колективи, окремі виконавці. «Участь у самому конкурсі братимуть 6 мам, які до цього два тижні готувалися на спеціальних заняттях», - повідомила Мирослава Скубенич. За її словами, материнство – це не привід випадати із активного життя, на чому і наголошують самі учасниці.
Своїми враженнями від минулорічної участі поділилася Оксана Тюрина, «Супер-мама 2013». Вона розповіла, що конкурси для мам були оригінальними і нелегкимию Зокрема, треба було створити для дитини карнавальний костюм без голки з ниткою. «Зонта клуб» мені дуже допоміг вже і після конкурсу, - розповіла Оксана Тюрина, - люди, з якими я була знайома кілька днів підтримали мене цього року, коли я дізналася про проблеми із здоров’ям. Я їм дуже вдячна».
Ужгородський прес-клуб