Олександр Слюсаренко, військовий комісар: «В Україні тепер майже воєнний стан»

foto

"На Сході ведуться бойові дії, страждають і гинуть люди. Тому в. о. Президента України Олександр Турчинов оголосив мобілізаційний збір. Поки що мобілізація є тільки частковою – перш за все мобілізують військовозобов’язаних, а потім уже тих, хто не служив у Збройних силах з різних причин," — говорить військовий комісар м.Ужгород полковник Олександр Слюсаренко.

Нещодавно до редакції «Ужгорода» звернулася занепокоєна містянка. Пані Світлана повідомила, що батько її подруги, який має проблеми з зором, днями отримав повістку про призов до лав Збройних сил України у зв’язку з частковою мобілізацію.

Річ у тім, що раніше чоловік був військовослужбовцем – служив у авіаційних військах, однак, уже будучи на пенсії, почав втрачати зір. Тепер би мав значитись у переліку непридатних для проходження військової служби – проте чомусь отримав повістку.

Схожі випадки не є поодинокими. Тож аби з’ясувати причини таких непорозумінь, «Ужгород» завітав до міського військкомату. Роз’яснити ситуацію залюбки зголосився військовий комісар Ужгорода полковник Олександр Слюсаренко.

«В Україні тепер майже воєнний стан. На Сході ведуться бойові дії, страждають і гинуть люди. Тому в. о. Президента України Олександр Турчинов оголосив мобілізаційний збір. Поки що мобілізація є тільки частковою – перш за все мобілізують військовозобов’язаних, а потім уже тих, хто не служив у Збройних силах з різних причин – наприклад, навчання на стаціонарі чи судимість. Якщо чоловік відбував покарання за нетяжкі злочини, то його призвуть, – пояснює Олександр Борисович. – А от коли на його рахунку раніше значився або ж і досі «висить» тяжкий злочин, під часткову мобілізацію він не потрапить».

Є, звичайно, й інші вагомі підстави, з огляду на які люди не можуть бути мобілізовані, – зокрема за станом здоров’я. Навіть якщо на момент оголошення мобілізації обліковий запис у військкоматі не закритий і чоловікові приходить повістка, до виконання військового обов’язку його допустять тільки після проходження ним обов’язкової медкомісії, безпосередньо у військовому комісаріаті. «Буває всяке в житті, а деякі люди не звикли ділитися з кимось своїми бідами, – зазначає військовий комісар Ужгорода. – Тим паче, не вважають за потрібне сповіщати про стан здоров’я нашу структуру. Тому й виходять казуси, на кшталт таких, коли приковані до ліжка отримують повістки».

Та вихід є завжди. Якщо ви отримали повістку про мобілізацію, але не можете приступити до виконання військового обов’язку, одразу перейматися з приводу відповідальності за ухиляння від служби не треба. Замість цього Олександр Борисович радить звернутися до комісаріату і повідомити, з якої причини ви не зможете служити. Коли стан здоров’я дуже поганий, довідку з лікарні може принести і ваша довірена особа. Обставини з’ясують, і якщо проблема реальна, людина не буде відповідати за неявку до військкомату.

Інша річ – свідоме ухилення від військової служби.

«Якщо факт ухилення від військової служби підтверджується, на людину чекає відповідальність, – каже комісар. – Кримінальна чи адміністративна – залежно від причетності людини до військової служби». Коли звичайний призовник ухиляється від служби в армії, на нього чекає спершу адміністративна відповідальність. Якщо ж від служби у воєнний час, без вагомих на те причин, відмовляється військовозобов’язаний або військовослужбовець, – тут уже відповідальність кримінальна.

«До речі, звільнення від виконання військового обов’язку не завжди є єдиним виходом зі ситуації. Якщо людина не може вести бойові дії на полі, то це не означає, що вона не в змозі виконувати якусь іншу роботу. Військова служба – це не тільки стрільба з автомата і кидання гранат. Тут, як і в будь-якій іншій сфері, є свої щоденні справи, як-от кулінарія, діловодство чи ведення господарства. В армії люди не діляться на звичайних і обраних, – каже головний військовик Ужгорода. – Коли ж мова йде про воєнний стан – то й поготів. Перед лицем ворожої навали всі ми однакові і повинні бути готові з піднятою головою встати на захист своєї землі».

Стосовно ж забезпечення військ усім необхідним, то Олександр Борисович стверджує, що до зустрічі з ворогами ужгородські військовики готові: «Ми маємо достатньо зброї й техніки, яку, сподіваюся, застосовувати не доведеться. Всі, хто пов’язаний із військом, є знавцями своєї справи і ніколи не підведуть. Головне – наші військові знають, що таке обов’язок перед Батьківщиною, і вони в жодному разі не порушать статуту, на якому присягали на вірність і відданість Україні».

Іннеса МАНЗУЛИЧ, "ДЗ"


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.