Чи отримають наші діти належне право на кваліфіковану медичну допомогу?

foto

У фундаментальній статті медика Василя Царя із Закарпаття «Національна медицина останніх років» заслужений лікар України стверджує, що внаслідок реформи охорони здоров’я українських дітей позбавили права на кваліфіковану медичну допомогу на первинному рівні медичної допомоги.

В зв’язку з цим він звернувся до генерального прокурора України з наполегливим проханням захистити конституційні права українських дітей.

Ось це Звернення:

«Шановний Олегу Ігоревичу! Внаслідок реформи медичної галузі на первинному рівні медичної допомоги були ліквідовані посади дільничних педіатрів. Допомогу дітям надають лікарі загальної практики сімейної медицини. Для дітей цей вид допомоги не може оцінюватися як кваліфікована медична допомога. Таким чином, на первинному рівні медичної допомоги всі діти України позбавлені права на кваліфіковану медичну допомогу, які гарантовані Конституцією України, законом України про охорону дитинства, міжнародною конвенцією з прав дитини.

Прошу провести розслідування Генеральною прокуратурою України вказаних фактів, які можуть мати вкрай негативний вплив на здоров’я дітей в національному масштабі. Права дітей на кваліфіковану медичну допомогу на первинному рівні повинні бути відновлені. Допомогу дітям на первинному рівні медичної допомоги повинні надавати лікарі-педіатри».

В названій статті Василь Цар вказував, що багато лікарень незаконно позбавили прав юридичних осіб. Відповідне звернення він теж направив генеральному прокурору України:

«Шановний Олегу Ігоревичу! Внаслідок реформи охорони здоров’я в багатьох випадках районні і центральні районні лікарні позбавлені прав юридичних осіб. Фінансами, майном, прийомом і звільненням працівників лікарень займаються відділи охорони здоров’я державних адміністрацій, які самовільно вийшли в своїй діяльності за межі типового положення, затвердженого постановою КМУ №1364. Порушені всі законодавчі акти, які регламентують діяльність державних адміністрацій та їх структурних підрозділів, основи законодавства про охорону здоров’я, закон України про засади запобігання та протидії корупції. Все це створило умови для існування корупційних схем у системі охорони здоров’я і перешкоджає ефективному управлінню медичними закладами. Особливої уваги заслуговує протизаконна діяльність централізованих бухгалтерій, створених відділами охорони здоров’я.

Постанова КМУ №99 у лютому 2013 року про втрату чинності постанови КМУ №1364 говорить, що це були корупційні схеми в масштабах усієї України.

Прошу Генеральну прокуратуру перевірити діяльність відділів охорони здоров’я державних адміністрацій, і усунути перешкоди для здійснення своїх повноважень районними та центральними районними лікарнями, як юридичними особами».

Підготував Василь ЗУБАЧ.

Національна медицина останніх літ — екстремальна охорона здоров’я ...воєнного часу!


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.