Під прокурорським «ковпаком» опинилися держпосадовці Тячівщини

foto

Їх перевірять на додержання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

На Закарпатті у прокуратурі Тячівського району відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів. У зібранні взяли участь прокурор району Владислав Братюк, начальник Тячівського РВ УМВС України в Закарпатській області, полковник Павло Басараба, в. о. голови, заступник голови районної ради, в.о. голови Тячівської РДА Василь Каганець, міський голова Тячева Іван Ковач, селищні та сільські голови населених пунктів району.
Учасники наради обговорили стан протидії корупції в районі, зазначивши, що робота правоохоронних органів у цій сфері є недостатньою і не відповідає фактичному поширенню корупційних проявів.
Найбільш проблемним питанням на цьому напрямку було визнано малоефективну та безсистемну роботу правоохоронних органів щодо виявлення корупційних правопорушень.
Зокрема, Владислав Братюк зазначив, що за період 2013 року в ЄРДР зареєстровано 6 кримінальних проваджень про корупційні правопорушення проти 1 за 2012 рік. А у 2014 році до суду з обвинувальним актом вже направлено 3 корупційні кримінальні провадження, проте діяльність правоохоронних органів району у сфері протидії корупції не відповідає вимогам сьогодення на пріоритетних напрямах роботи.
Не направлено до суду обвинувальні акти про корупційні злочини у сферах освіти та охорони здоров'я.
Незважаючи на те, що в районі у 2013 році складено 10 протоколів про корупційні правопорушення (по області 66, тобто кожний 6-й – по Тячівському району), левова частка з них – за несвоєчасне подання та неподання декларації, тобто порушення вимог фінансового контролю.
Не викрито жодного правопорушника за порушення обмежень щодо одержання дарунка, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, незаконного використання інформації, що стала відома у зв'язку з виконанням службових повноважень. Це при тому, що на території району налічується більше 6000 суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення.
Не викривались корупціонери серед державних службовців, правоохоронців та працівників суду, а також у всіх найбільш вражених корупцією сферах суспільного життя.
Вказане свідчить, що зусилля працівників правоохоронних органів району зосереджені в основному, на виявленні дрібних корупційних правопорушень з метою покращення кількісних, статистичних даних.
Правоохоронні органи не використовують в повному обсязі надані їм повноваження для протидії корупції.  Так, за матеріалами оперативно-розшукової діяльності працівників СДБЕЗ Тячівського РВ УМВС та Тячівського МРВ УСБУ не розпочато жодного кримінального провадження.
Оперативно-розшукові справи щодо учасників організованих груп з корумпованими зв'язками не реалізовувались жодним правоохоронним органом. Зусилля правоохоронних органів не переорієнтовано на викриття корупційних правопорушень серед посадових осіб вищих рангів, на пріоритетних напрямах.
Вжиті заходи не стали на заваді проявам корупції, насамперед, у сфері використання бюджетних коштів, державних закупівель, охорони здоров’я, освіти, фінансово-кредитній та банківській системах, а також на таких пріоритетних напрямах, як сфера земельних правовідносин, оплата праці, соціальне та пенсійне забезпечення, захист прав дітей тощо.
Учасники наради визнали, що недостатньою є робота щодо виявлення корупційних правопорушень у сфері охорони довкілля, насамперед, пов'язаних з незаконною вирубкою лісу, розкраданням лісопродукції. Незважаючи на те, що поширені випадки видачі посадовими особами закладів охорони здоров'я за грошову винагороду довідок, листків непрацездатності, такі факти виявляються в поодиноких випадках.
Стан здійснення кримінальних проваджень слідчими органів внутрішніх справ теж викликає суттєві зауваження. Нагальною є необхідність підвищення професійного рівня слідчих Тячівського РВ УМВС, окремі з яких не володіють методикою розслідування кримінальних проваджень про корупційні правопорушення.
У підсумку присутні зійшлись на думці, що діяльність  правоохоронних органів району у сфері протидії корупції є малоефективною, та доручили  керівникам правоохоронних органів вжити додаткових заходів, спрямованих на протидію корупції. Для цього будуть створені робочі групи з найбільш досвідчених працівників правоохоронних органів району.
Службових осіб Тячівської РДА та посадовців місцевого самоврядування перевірятимуть на додержання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Особливу увагу будуть звертати на факти одержання неправомірної вигоди за прийняття організаційно-розпорядчих рішень, у тому числі щодо передачі у власність та користування земельних ділянок та щодо використання бюджетних коштів.
Такі ж перевірки чекають і на відділ охорони здоров’я та управління освіти Тячівської РДА, медичні та навчальні заклади району. Особливу увагу правоохоронці звернуть на факти одержання неправомірної вигоди за видачу довідок, листків непрацездатності та на те, як забезпечуються медикаментами пільгові категорії громадян.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.