Вони змагалися у загальній і спеціальній підготовці. Журі оцінювало виконання собаками команд кінологів, подолання смуги перешкод, володіння спеціальними навичками із затримання умовного злочинця, який чинить опір чи, застосовуючи зброю, здійснює втечу...
Чотириногі друзі, зазвичай, стають членами сім'ї, але бувають випадки, коли саме собака - незамінний і надійний колега. Наразі мова йде про службових чотирилапих, які вміють охороняти, захищати, співпрацювати, шукати та навіть розкривати злочини.
Днями у Мукачеві вміння своїх чотириногих підопічних на базі кінологічного центру УМВС України в Закарпатській області демонстрували кінологи зі всієї області. У змаганнях, мета яких відібрати кращих для участі у республіканських суперництвах, взяли участь 13 команд (кінолог+службова собака), які змагалися у загальній і спеціальній підготовці. Журі оцінювало виконання собаками команд кінологів, подолання смуги перешкод, володіння спеціальними навичками із затримання умовного злочинця, який чинить опір чи, застосовуючи зброю, здійснює втечу.
З самого початку змагань серед молодших інспекторів-кінологів розпочалась запекла боротьба за перемогу. Кожен із учасників змагань намагався показати свою майстерність та вміння, щоб випередити інших.
Програма змагань передбачала ряд завдань, які повинні виконати учасники. Найперше собака з кінологом демонструвала загальний курс дресирування: "Сидіти!", "Стояти!", "До мене!", "Місце!", "Повзти!", а також вміння собаки приносити апорт - предмет, який кидає господар. Друге завдання для "розумних псів" і їх кінологів виявилось не з простих: вони долали смугу перешкод – загорожу, паркан, бар’єр (висота 2м), розірваний міст, драбину та ін..
Як каже Олександр Лазар, начальник кінологічної служби УМВС України в Закарпатській області, що інколи потрібно роки, щоб вивчити тварин, вчасно орієнтуватися навіть у незначних змінах характеру своїх підопічних, та ще й зуміти продемонструвати їх вміння перед іншими.
Для того, щоб дресирувати собак, їх ретельно відбирають. Насамперед у службового собаки повинні бути добрі так звані «робочі» якості. Це означає, зокрема, вміння йти за хазяїном на відстані шести-десяти метрів, коли поводок звисає з правого боку, робити два повороти на дев'яносто градусів, простувати слід у слід упродовж тривалого часу, знаходити людину, затримувати зловмисника тощо. Саме такі "робочі" якості німецькі вівчарки демонстрували у третьому конкурсі.
Звісно, не всі відмінно справились із завданням. Найбільше балів отримали і, відповідно, посіли перше місце – інспектор-кінолог Семен Поцко з собакою «Діна», друге дісталось Івану Лешаничу і його «Альфі», а третє вибороли Василь Тарахонич і його «Мухтар».
Нагороди переможцям—кубок, грамоти й медалі вручив заступник начальника УМВС України в Закарпатській області полковник міліції Михайло Немеш і побажав призерам не зупинятися на досягнутих результатах.
Наталія Машіко, Мукачівський МВ УМВС
20 серпня 2013, 8:05 Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України