Розвиток туристичної галузі нині серед пріоритетних завдань як для Закарпатскього краю, так і країни в цілому.
Дедалі більше іноземців обирають Україну як місце для відпочинку та подорожей. Про це свідчать результати щорічного звіту Всесвітньої організації ООН із туризму за минулий рік, повідомляє ВВС Україна. Згідно з оприлюдненими даними, Україну торік відвідали 23 млн. гостей. Так, туристичний потік порівняно із 2011 роком виріс майже на півтора мільйона осіб. Це дало змогу Україні посісти 12 місце в ретингу 20-ти найпривабливіших для подорожей та відпочинку країн світу.
Розвиток туризму – у рамках спецпрограми
Нині розвиток туристичної сфери є одним із пріоритетів держав-ної політики. Підтвердженням цієї тези є активізація роботи Уряду в питанні підвищення туристичної привабливості України та пожвавлення внутрішнього туризму. «Ми ставимо за мету до 2022 року вдвічі збільшити, до 50 млн. осіб на рік, кількість туристів, що приїдуть до нас. Також особлива увага приділяється розвитку внутрішнього туризму. Для цього до кінця року за участі експертів буде розроблена державна програма», – повідомив днями віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, презентуючи Концепцію розвитку туризму та курортів до 2022 року. Її розробив Держтуризмкурорт у рамках виконання Національного плану дій Президента України Віктора Януковича. Вже 1 серпня поточного року Кабмін на своєму засіданні схвалив цю Концепцію. До неї будуть включені заходи з визначення туристичної спеціалізації регіонів, туристичного районування країни. Зокрема це стосується територій пріоритетного розвитку туризму та створення умов для залучення інвестицій.
Також Програма включатиме заходи зі створення умов для розвитку пріоритетних видів внутрішнього туризму, забезпечення раціонального використання територій курортів, вдосконалення санаторно-курортного обслуговування. У Державній цільовій програмі буде передбачено створення системи розповсюдження інформації про туристичні можливості України, підвищення безпеки туристів і покращення якості готелів та інших засобів розміщення.
Що важливо, ця Програма має посприяти збільшенню зайнятості населення в цій сфері. Зокрема, за словами президента Асоціації лідерів туристичного бізнесу України Олександра Новиковського, кількість українців, зайнятих у турбізнесі, до 2022 року має збільшитися в 2,5 рази і досягти 1 млн. осіб.
На Закарпатті щороку з’являються нові туристичні об’єкти
Отже, перспективи у туристичній галузі країни досить оптимістичні. Закарпаття, поміж іншим, посідає в ній чільне місце.
Так, за даними управління з питань євроінтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму Закарпатської ОДА, в 2012 році кількість туристів в області зросла на 3% і склала 326,7 тис. осіб. Однак реально цей показник є в рази вищим, адже він не враховує сільський туризм, приватні садиби, що активно розвиваються в краї. Крім того, щороку майже 10 млн. осіб перетинають український кордон через Закарпаття, багато хто з них на кілька днів затримується в нашому краї. Їх ніхто не обліковує, але про те, що вони зупиняються, свідчить попит на туристичні послуги. Попит народжує пропозицію, відповідно, на Закарпатті з’являються нові комплекси. Так, цього року такі відкрилися на Берегівщині, Хустщині, Ужгородщині та Мукачивщині. У туристичний сезон чи не щотижня відбуваються різноманітні фестивалі, створюються нові туристичні маршрути тощо.
Для популяризації Закарпаття як туристичного регіону цього року опублікували двомовне (російською та англійською) видання, де окреслені всі туристичні маршрути краю, та путівник «Закарпаття запрошує на відпочинок», оновили офіційний туристичний портал – в Інтернеті потенційні гості можуть знайти все, що їх цікавить. Проте, кажуть спеціалісти, цього мало, і якби ще більше акцентувати на поширенні інформації – ефект не забарився б...
Усі сили – на розвиток інфраструктури
Та й загалом, попри відсутність інформації, для розвитку туристичної првабливості нашій області ще треба трішки доскласти зусиль. Чи не головною проблемою, що нині стає на заваді збільшенню потоку туристів до краю, є транспортне сполучення та внутрішня інфраструктура. Є багато місць, куди б хотіли потрапити туристи з усього світу, та добратися до них досить складно.
Аби зрушити проблему з місця, влада краю докладає чималих зусиль. Так, цього року вдалося відновити регулярне авіасполучення між Києвом та Ужгородом, що здійсню компанія «Мотор-Січ». Не в останню чергу це стало можливим завдяки особистим контактам голови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди, який допоміг провести переговори з головою ради директорів «Мотор-Січ» В’ячеславом Богуслаєвим. Принаймні вже зараз зі столиці дістатися до Ужгорода можна буквально за годину, а відтак – їхати в оздоровниці, санаторії краю...
Крім того, активно розглядають питання розвитку інфраструктури представників краю у Верховній Раді. Так, народний депутат Іван Бушко вже лобіює ідею добудови автобану М6 на Закарпатті. З угорського боку траса побудована, а от з нашого поки суттєвих зрушень нема. Однак, зі слів І. Бушка, нині триває пошук інвестора, а саме будівництво планується на початок 2015-го.Від села Дийда М6 пройде паралельно між існуючими автошляхами, в районі Доробратова перетнеться з автодорогою Мукачево – Рогатин і далі, в напрямку між Міжгір’ям і Волівцем, проляже через Сойми, перетне Карпати. «М6 матиме велике значення для всього Закарпаття, адже досвід показує, що на відстані 40–50 км по обидва боки автобану активно розвивається інфраструктура. А це, в свою чергу, сприятиместворенню нових робочих місць і залученню додаткових коштів до бюджету», – відзначив І. Бушко.
Віктор ЛАЗОРИК, "Закарпатська правда"
18 серпня 2013, 10:37 Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України