Яскравий приклад цьому — оздоровниця "Косів", де лікують неактивну форму туберкульоз, і яка цього року святкуватиме сто двадцяту річницю від дня заснування.
Державні санаторії могли б не лише виживати, а й розвиватися, якби не бюрократія. Приклад цьому – оздоровниця на Гуцульщині. Санаторій «Косів» цього року святкуватиме сто двадцяту річницю від дня заснування. Тут лікують неактивну форму туберкульозу.
Засновник закладу – відомий польський лікар Аполінарій Тарнавський. Усі споруди на дев’яти гектарах – пам’ятки архітектури. А рідкісні дерева - гінкго білоба, магнолія, тюльпанове дерево, сосни - зараховані до рідкісних і записані до заповідних. Будь-яка реконструкція споруд або звичайне обрізання гілок дерев повинно робитись лише з дозволу відповідних інстанцій.
Негативний результат не забарився. Із 19 будівель 4 уже аварійні. Розібрати їх чи відремонтувати не можна. Втім, аби привести усе до ладу, потрібно викликати з області спеціальну комісію з охорони пам’яток і лише згодом Верховна Рада може визначити подальшу долю санаторію, повідомляє ICTV.
06 серпня 2013, 10:38 Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України