Практика скорочення документальних перевірок продовжуватиметься і надалі завдяки запровадженню ризикоорієнтованої системи відбору платників податків до перевірок, бо вона дозволяє зосереджувати податкову увагу виключно на ризикових підприємствах.
До плану-графіку проведення документальних перевірок включено лише 1,6 тис. суб’єктів господарювання-юридичних осіб. Порівняно з І кварталом 2012 року кількість підприємств-платників податків скорочено на 24%. Тоді перевірялися 2,1 тис. суб’єктів господарювання.
За словами експертів Міністерства доходів і зборів, практика скорочення документальних перевірок продовжуватиметься і надалі завдяки запровадженню ризикоорієнтованої системи відбору платників податків до перевірок. Вона дозволяє зосереджувати податкову увагу виключно на ризикових підприємствах.
Інноваційні інструменти моніторингу були розроблені в рамках загальної стратегії відмови від фіскальних методів на користь створення на базі податкової повноцінної сервісної служби. Одним з основних принципів податкового сервісу є невтручання у діяльність сумлінних платників.
Автоматизований відбір кандидатів на перевірку призвів до того, що в минулому році щоквартально перевірялося не більше 2 тис. підприємств, а за весь рік було перевірено близько 8 тис. платників. Загалом з 2010-го року кількість перевірок знизилася втричі.
***
Нагадаємо, що Указом Президента України від №726/2012 від 24.12.2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Прес-служба ДПС України
17 січня 2013, 16:40 KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України