»Швидка» приїжджатиме за 10 хвилин тільки на екстрені виклики (+2 ВІДЕО)

Всі станції швидкої допомоги відтепер напряму підпорядковуються Закарпатському обласному центру екстреної медичної допомоги і діятимуть як єдине ціле. Відтак й фінансуються з обласного бюджету.

10 хвилин в межах міста та 20 хвилин в сільській місцевості - за такий час "швидкі" повинні доїзджати до хворого. Ці вимоги диктує Закон про "Про екстрену медичну службу", який вступив в дію з початку року. Самі лікарі "швидкої" стверджують що витримати часові нормативи - цілком можливо хоча й певні складнощі виникають через погодні умови та погані  дороги.

Всі станції швидкої допомоги відтепер напряму підпорядковуються обласному центру екстреної медичної допомоги і діятимуть як єдине ціле. Відтак й фінансуються з обласного бюджету.

Серед пріоритетів - чітке розмежування невідкладної та екстреної медичної допомоги в залежності від стану пацієнта.

Відтепер медикам , зокрема старшому черговому лікарю, що приймає виклики, доведеться. чітко розмежувати екстрені та неекстрені випадки. І відтак, скеровувати авто туди, де дійсно, є небезпека життю людини. 

Нормативи прибуття бригад швидкої медичної допомоги на місце події

До категорії екстрених належать звернення стосовно пацієнта, який перебуває у невідкладному стані, що супроводжується знепритомленням; судомами; раптовим розладом дихання; раптовим болем у ділянці серця; блювотою кров'ю; гострим болем у черевній порожнині; зовнішньою кровотечею; ознаками гострих інфекційних захворювань; гострими психічними розладами, що загрожують життю і здоров'ю пацієнта та/або інших осіб.

Екстреними також прийнято вважати звернення, зумовлені усіма видами травм (поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови); ураженням електричним струмом, блискавкою, тепловими ударами, переохолодженням, асфіксією всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи); ушкодженнями різної етіології під час надзвичайних ситуацій (дорожньо-транспортні пригоди, аварії на виробництві, стихійні лиха тощо); отруєннями, укусами тварин, змій, павуків та комах тощо; порушенням нормального перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча тощо).

До категорії екстрених належать також звернення медичних працівників щодо транспортування пацієнтів, які перебувають у стані, що потребує обов'язкового медичного супроводження та термінової госпіталізації до стаціонарних закладів охорони здоров'я.

У вищезазначених випадках диспетчер оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф направляє до пацієнта бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги невідкладно після отримання звернення, що належить до категорії екстрених.

До категорії неекстрених належать звернення стосовно пацієнта, стан якого не є невідкладним та супроводжується раптовим підвищенням температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі; головним болем, запамороченням, слабкістю; болем у попереку, суглобах (радикуліт, остеохондроз, артрит, артроз тощо); підвищенням артеріального тиску; больовим синдромом у онкологічних хворих; алкогольним, наркотичним, токсичним абстинентним синдромом. Або ж зумовлений загостренням хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом сімейного або дільничного лікаря з приводу гіпертонічної хвороби, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного запалення печінки, жовчного міхура, кишківника, хвороби нирок, суглобів тощо.

У цих випадках диспетчер оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф перенаправляє звернення, що належить до категорії неекстрених, до відповідного закладу охорони здоров'я первинної медико-санітарної допомоги у порядку, затвердженому МОЗ, а у разі відсутності такої можливості — направляє до пацієнта бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, що не виконує екстрені виклики, протягом 1 години з моменту отримання звернення.

Ознайомитись із повним текстом Закону "Про екстрену медичну допомогу" можна за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/5081-17

З постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 р. № 1119 "Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події"можна ознайомитись за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd

 


12 січня 2013, 16:42
KARPATNEWS.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.