Це антикварний посуд, старовинна зброя, картини, годинники, ікони, монети, музичні інструменти і навіть роги тварин.
За українським законодавством предметами антикваріату в Україні вважаються культурні цінності, створені понад 50 років тому. Можна реалізовувати антикварні речі через салони антикваріату. Але останнім часом усе частіше набирають популярність інтернет-магазини та аукціони. Що тільки не продають там закарпатці. Це антикварний посуд, старовинна зброя, картини, годинники, ікони, монети, музичні інструменти і навіть роги тварин.
За українським законодавством предметами антикваріату в Україні вважаються культурні цінності, створені понад 50 років тому. До таких відносяться історичні цінності, зокрема: пов’язані з історичними подіями в житті народів; предмети та їхні фрагменти, отримані внаслідок археологічних розкопок художні цінності, зокрема картини і малюнки ручної роботи; художньо оформлені предмети культового призначення; гравюри, естампи, літографії та їхні оригінальні друкарські форми; витвори декоративно-прикладного мистецтва, зокрема вироби традиційних народних промислів та інші художні вироби зі скла, кераміки, дерева, металу, кістки, тканини; складові частини і фрагменти архітектурних, історичних, художніх пам’яток; рідкісні рукописи і документи; архівні матеріали, включаючи фоно- і фотоархіви; унікальні й рідкісні музичні інструменти; старовинні монети, ордени, медалі та печатки.
Закарпатці реалізовують в інтернеті чимало речей, яким більш ніж 100 років. Загалом в інтернет-магазинах на сьогодні є трохи більше 1000 оголошень про продаж антикварних речей та колекціонування мешканцями Закарпатської області. Найбільше повідомлень – на безкоштовній дошці оголошень “Emarket.ua”.
Більшість повідомлень про продаж – з Мукачева та Ужгорода. Вартість деяких речей їх господарі оцінюють у сотні тисяч гривень. Найдорожчою є ікона на якій зображений Ісус Христос. Господар оцінює ікону у 450.000 гривень. Нижче пропонуємо вам переглянути деякі антикварні речі та предмети колекціонування закарпатців, що продаються через інтернет:
1. Власник цього футбольного м’яча-міні «Barcelona» з підписами кращих футболістів ФК “Барселони” каже, що таких м’ячів у світі є усього лише два. Один – синій, другий – червоний. Тож господар виставив ціну 199.000 гривень. Він повідомив журналістам нашого інтернет-видання, що це ще й занижена ціна.
2. Господар цієї картини просить за неї в інтернет-магазині 80.000 гривень.
3. Продають закарпатці і монети із чистого золота. Пам’ятна монета України «Херсонес», Номінал: 100 грн.; Маса: 31,1г.; Метал: золото. Ціна: 18 575,00 грн.
4. Картина 1892 року. Завезена в Україну у роки першої світової війни. Ціна: 100.000 гривень.
5. Сумочка повністю виготовлена із срібла. 1900 рік. Ціна: 2400 гривень.
6. Картина невідомого художника кінця 19 століття. Холст. Масло. Розмір 60 х 80. Ціна: 16 000,00 грн.
7. Губна гармошка Super Chromonica M. Hohner. 1928 рік. Виробник: Німеччина. Ця гармошка дозволяє виконувати музику у будь-якій тональності. Музиканту доступні усі 12 нот хроматичної гамми. Гармошка у дерев’яному корпусі має 48 мідних язичків та кнопку слайдера на правому боці. Ціна: 3000 гривень.
12. Срібний швейцарський годинник «Тобіас» 1880 року з вставним ключем. Ціна: 600 $
13. Старовинний годинник. Гюстав Беккер. Австро-Угорщина. Початок ХХ ст. Розміри: 126х40 см. Стиль: необарокко. Позолота, різьба по дереву. Ціна: 7800 гривень.
14. Польська срібна монета 1660 року, знайдена в Мукачівському замку. Належала королю Яну Казимиру. Аверс – портрет короля, герб “Слеповрон”. Реверс – корона, номинал “VI”, орел, “Гонитва”, герб Вазов. Краків. Ціна: 1500 гривень