Павло Калинич: «Ринок хліба на Закарпатті контрольований»

Ц цьому запевняє в.о. голови Закарпатського відділення Антимонопольного комітету України Павло Калинич. За останні 20 років тут багато що змінилося. Свого часу в краї працювали 17 потужних хлібокомбінатів, продукцією яких навіть підгодовували худобу.

Сьогодні ситуація вже не така. Останнє монопольне підприємство, яке не витримало конкуренції та припинило виробництво, — Ужгородський хлібокомбінат.

Нині на Закарпатті зареєстровано 166  хлібопекарських  підприємств, однак працює близько 78, але й це свідчить про високу конкуренцію на ринку хліба.

Їхня робота доволі жорстко регламентується, каже П.Калинич. Діє, зокрема, розпорядження голови ОДА, за яким, якщо ціна продукту підвищується більше ніж на 1%, суб’єкт господарювання зобов’язаний її задекларувати в головному управлінні агропромислового  розвитку ОДА. Це дає змогу контролювати ринок хліба і стабілізувати ціни.

Вони на Закарпатті останнім часом не мінялися (4,5 грн. коштує «білий» хліб). До речі, ціни на соціальні сорти хліба у нашій області, переконує посадовець, є нижчі, ніж в інших регіонах країни: 3,6—3,8 грн. Проте загальне споживання соціальних сортів у нашому краї становить усього 5—7%, тоді як у Києві та області 50%.

До речі, зерна для виробництва хліба на рік Закарпаттю потрібно 45 тис. тонн, а в області тільки свого зерна в 2012­му зібрали більше 300 тисяч тонн. Будемо, отож, з хлібом…

Надія ФЕДОРЧУК, "Новини Закарпаття"


01 грудня 2012, 19:35
KARPATNEWS.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.