Заявку на перегляд мит з Україною подали 15 країн-членів СОТ

Заявку на переговори з Україною в рамках перегляду умов членства країни у Світовій організації торгівлі (СОТ) подали 15 її членів, включаючи Євросоюз, США і Китай. Враховуючи обсяг заявки, що включає 371 тарифну позицію, переговори можуть виявитися дуже тривалими.

Тому експерти очікують або скорочення кількості позицій, або залучення до переговорів секретаріату СОТ. Але вже зараз зрозуміло, що вони будуть проходити в умовах негативного ставлення всіх країн-членів організації до ініціативи Києва, повідомляє видання "Комерсант Україна".

Вчора закінчився тримісячний термін подачі заявок на консультації в рамках перегляду Україною умов свого членства в СОТ. Заявку на зміну митних ставок по 371 товарній позиції Київ подав до органів СОТ 14 вересня. У наступні місяці багато країн піддавали різкій критиці ініціативу України, закликаючи відкликати заявку. Але Україна відмовилася це зробити, акцентуючи увагу на її законності.

Як відзначає джерело видання "Комерсант Україна", близьке до Мінекономрозвитку, заявки на консультації з Україною подали 15 членів організації. Крім ЄС і США, публічно критикували ініціативу України, про бажання вступити в переговори заявили Аргентина, Бразилія, Гондурас, Єгипет, Індія, Канада, Китай, Норвегія, Парагвай, Шрі-Ланка, Еквадор, Південна Корея, Японія. Тепер Мінекономрозвитку вишле представникам цих країн більш детальну заявку. У ній, крім переліку товарних позицій, якими зацікавилися ці країни, будуть вказані бажані розміри мит, обгрунтування необхідності змін і пропоновані Україною компенсаційні заходи.

Кожна країна, що виявила бажання розпочати консультації з Україною, повинна вказати перелік товарних позицій, за якими планує вести переговори. І невідомо, чи є позиції, щодо яких не були подані заявки на переговори. По таких товарах Україна зможе підвищувати митні ставки на свій розсуд. Протягом дня Валерій П'ятницький і в. о. голови Мінекономрозвитку Анатолій Максюта не відповідали на дзвінки.

Президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Володимир Щелкунов, який бере участь у підготовці української заявки на перегляд умов членства, зазначає, що така реакція світової спільноти була очікуваною. "Після того як нас закликали відкликати заявку, було зрозуміло, що буде багато охочих вести з нами консультації", - пояснив він. Однак, за словами пана Щелкунова, це зовсім не означає, що тепер складно розраховувати на успішні переговори. "Шанси є завжди, нам тільки важливо визначитися з найбільш пріоритетними позиціями, щоб вести переговори лише по ним", - додав він.


13 грудня 2012, 9:20
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття, України та світу

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.