За приклад візьмемо тільки один із таких "шедеврів" — "Буквар".
В українському «Букварі» для учнів першого класу переписані і спотворені вірші сучасних українських поетів. Про це пише в статті «Слова на букву Х, або новий український Буквар» Зоя Звиняцьківська для «Української правди». Видозмінені вірші підписані іменами авторів таким чином: «За Лесею Вознюк». Також у книжці використані твори Івана Андрусяка, Івана Малковича, Сергія Козлова та ін.
Як виявляється, Міністерство освіти має право використовувати в підручниках твори українських письменників безкоштовно та на свій розсуд. «Погано для письменників, – пише журналістка, – але, за задумом, мало б бути добре для учнів – бо твори у вільному і безкоштовному користуванні». «Але в якому всесвіті упорядники підручників мають право переписувати авторські твори до невпізнанності? – обурюється авторка статті, – А потім підписувати їх “за таким-то”, ставити після своєї “творчості” прізвище порядного письменника?! Це вже, як на мене, судова справа – про захист професійної репутації».
Змінені до не єдина хиба цього букваря. Якщо уважно прочитати його тексти, впадає в око, що абсолютна кількість його сюжетів відбувається в селі», – додає авторка.