Владу у "верхах" України очікують великі кадрові зміни.
Як відомо, в списку регіоналів, що пройшли у Верховну Раду, досить багато представників Кабміну, Адміністрації Президента та РНБО. Всі вони, в тому числі і прем'єр Микола Азаров, відповідно до законодавства, подали Президенту заяви про відставку. Тепер глава держави повинен прийняти рішення: задовольнити або відхилити прохання держчиновників. Судячи з останньої заяви Віктора Федоровича, яку він зробив в Арабських Еміратах, остаточний пасьянс ще не розкладений. Дами Президента
Втім, вже зараз можна абсолютно точно сказати, що на важкі парламентські хліба піде Ганна Герман. Політолог Віктор Небоженко вважає, що це-правильний хід, і у Герман просто не було іншого виходу. «У неї остаточно зіпсувалися стосунки з главою Адміністрації Льовочкіним. А вона вже немолода жінка, вона багато уваги приділяє своїй зовнішності, їй вже важко реагувати на нові політичні виклики. У неї дуже прості відповіді на дуже складні питання суспільства. Тут вона змагається з самим Азаровим ... », - Сказав експерт« Главреду ».
А ось депутат Остап Семерак шкодує, що Ганна Герман віддаляється від Президента: «Це, все-таки, був один із центрів альтернативної думки. І мені здається, що навіть для журналістів її присутність в Адміністрації - це був хороший сигнал ».
За прогнозами експертів, в Раду піде і перший заступник голови АП Ірина Акімова. Ірина Михайлівна - це людина з досвідом роботи у Світовому банку і з непоганим розумінням економіки.
Остап Семерак вважає, що для України буде корисніше, якщо Акімова піде в парламент. «В Адміністрації вона не змогла себе розкрити. Їй дали зрозуміти, що всі її реформи потрібні тільки їй і, можливо, якимось міжнародним структурам. У неї немає там свого місця. Вона, напевно, піде в парламент і там у неї буде можливість через законотворчість проявити себе ». Урядові мужі
А ось майбутнє українського уряду туманно. На думку експертів, є лише кілька фігур у Кабміні, які точно знають, де опиняться в найближчим часом. Очевидно, що це Андрій Клюєв та Борис Колесніков. Ці люди мають 100%-й імунітет.
Швидше за все, не піде в парламент віце-прем'єр Сергій Тігіпко, він і далі займатиметься «Покращення» в Кабміні. Не зовсім зрозуміла ситуація з міністром юстиції Олександром Лавриновичем.З одного боку, його називають головним претендентом на місце спікера, з іншого, сам Олександр Володимирович без особливого ентузіазму говорить про своїх парламентських перспективах.
Точно підуть в Раду глава МНС Віктор Балога, який ще минулого тижня попрощався зі своїми підлеглими, і міністр ЖКГ Анатолій Близнюк. «Близнюка треба відправляти на політичну пенсію, - вважає Семерак, - Він ніяк себе не проявив. Ніякого конструктивна не було ні в Донецькій області, ні в міністерстві. Він нагадав недалекого пана, який топчеться на місці і робить якісь смішні заяви ».
Що стосується подальшого працевлаштування Петра Порошенка, то більшість експертів, все ж, бачать нинішнього міністра економіки в парламенті. Причому йому, як і Олександру Лавриновичу, пророкують спікерське крісло. Але хто знає! Можливо, Петро Олексійович піде на підвищення в Кабміні. Це може бути, наприклад, посаду віце-прем'єра. Тут нічого виключати не можна. Міністр розбрату
Так само, як і всі інші міністри, написав заяву Дмитро Табачник. Про його швидкої відставки почали говорити ще з моменту призначення в Кабмін. Але, тим не менш, він абсолютно спокійно просидів весь цей час в міністерському кріслі.
Віктор Небоженко вважає, що в цей раз Дмитро Володимирович таки позбудеться свого портфеля. З іншого боку, відхід Табачника в парламент може бути сприйнятий як поступка опозиції. Остап Семерак вважає, що незважаючи на постійні чутки про звільнення Табачника, він швидше за все, залишиться працювати міністром.
50 на 50
Але, звичайно ж, головна інтрига полягає в тому, чи прийме Віктор Янукович відставку Миколи Азарова. Її ймовірність становить 50 на 50, обережно прогнозують політологи.
«З точки зору політичної доцільності, можливо, його і не будуть чіпати. Але з точки зору і логіки апаратних ігор, можливо, його і замінять », - ухильно відповів« Главреду »Кость Бондаренко.
Потрібно сказати, в пресі вже давно мусується шість прізвищ можливих претендентів на прем'єрське крісло. Найчастіше звучить прізвище «скарбника сім'ї», глави Нацбанку Сергія Арбузова.
Політолог Дмитро Видрін вважає, що Миколі Яновичу вже давно пора на спокій в Раду, писати політичний роман. «Мені здається, Микола Янович настільки втомився від плинності, від геополітичних інтриг, від політичних турбулентності, що, напевно, було б милосердно дати йому можливість спокійно перепочити в парламенті. У парламенті дуже добре пишеться. Я за свою каденцію навіть встиг написати і опублікувати політичний роман. Я думаю, у Миколи Яновича в голові не один політичний роман. Мемуари у нас не прийнято писати, та ще й час не настав. А якийсь просторовий працю під назвою «Як ми не реформували економіку України», в принципі, можна було б написати », - вважає експерт.
На думку політолога, в нинішній ситуації, чим молодше претендент, тим більше у нього шансів зайняти прем'єрське крісло: «Зараз ситуація вимагає принципово нового типу мислення. Зараз потрібен тип нікого економічного модерніста, може бути, навіть ілюзіоніста. Зараз економіка в такій важкій ситуації, що доведеться робити чудеса. Носиться в повітрі необхідність радикальної модернізації, до якої здатні люди, які не обтяжені старими традиціями, старими зобов'язаннями, старими стереотипами ».
Але чи готовий Віктор Федорович до таких радикальних змін?
Втім, більшість експертів одностайні в думці, що всі ці кадрові революції у Кабміні серйозно на ситуацію в країні не вплинуть.
ГлавРед
28 листопада 2012, 16:28 KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України