Про це свідчать підсумки виборів у найзахіднішій області України — на ЗАКАРПАТТІ.
У найбільших районах Закарпатської області - Ужгородському, Виноградівському та Берегівському, де проживає угорська меншина, перемогла Партія регіонів, зібравши більше половини голосів електорату / 55 проц /. "Правлячій партії вдалося переконати корінне населення Закарпаття - угорців, словаків, що ставлення до національних меншин в країні не зміниться і що вони далі будуть мати право говорити рідною мовою", - сказав Іштван Гайдош, який переміг у № 74 мажоритарному окрузі.
У цій самій західній області України мажоритарні округи поділили між собою три кандидати від Партії регіонів і троє від партії центристського спрямування "Єдиний центр", творцем якої є міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Він сам і два його брати - Павло Балога і Василь Петьовка вийшли переможцями в суперечці з самовисуванцями.
У сусідній Чернівецькій області перемогли по два представники від "Батьківщини" та Партії регіонів, які в своїх програмах зробили акцент на інтересах румунської меншини, здавна проживає в Буковині.
Ці області, а також Волинська та Рівненська, різко контрастують з радикальними настроями електорату трьох областей Галичини - Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської. На виборах понад 70 відсотків виборців віддали тут свої голоси за об'єднану опозицію "Батьківщина" та ультра-праву організацію "Свободу", давши їй шанс увійти до парламенту.
У Європі і у жителів країни викликає стурбованість можлива реалізація програми націоналістів: Україна - для українців як корінної нації, державний розвиток української мови, повернення в паспорт графи "національність", скасування закону "Про основи державної мовної політики", що передбачає офіційне використання регіональних мов- російської та інших нацменшин. Завдяки цьому закону, прийнятому в серпні нинішнього року Верховною Радою, на сході та півдні республіки широкий статус отримав російську мову, в сусідніх Закарпатської та Чернівецької - угорський та румунський.