По Україні їх бракує і тому сільгоспвиробники не можуть зберегти зібраний врожай.
Борщ буде з чого варити аж до нового врожаю. Овочі селяни вже перевозять з полів до сховищ.
На цьому складі на Житомирщині морква та картопля пролежать аж до наступного літа з мінімальними втратами. Вологість і температуру тут підтримує комп’ютер.
«Дуже важливо, щоб моркву, яку привозимо з поля, ми одразу у найшвидший термін охолодили у цій камері. Вона така сама залишається до весни», - каже завідувач виробництва на агропідприємстві Тарас Сідунов.
Спочатку фермер орендував 7 гектарів землі. Вирощував овочі й зернові, купував техніку, формуючи свою кредитну історію, аж поки банк не погодився дати велику позику для сучасних сховищ на 18 тисяч тонн городини, яку сюди звозять з майже тисячі гектарів.
«Без овочесховища немає чого займатися овочами. Овочесховище – це елемент технології. Якщо немає елемента, то це не технологія. Це хобі. А ми займаємось роботою», - розповідає директор аграрного підприємства Сергій Маліновський.
Тут не лише зберігають, а й сортують, миють та фасують овочі для найбільших торгівельних мереж. Директор каже, в Україні перевиробництво овочів та низька купівельна спроможність у чималої кількості людей.
«Від усього полиці ломляться, усе є в асортименті. До тих пір, поки не знайдемо ринки зовнішні, то для України це перенасичення буде дуже актуальним», - каже директор аграрного підприємства Сергій Маліновський.
На Житомирщині за 4 роки агропідприємства збудували 3 нових овочесховища із сучасним клімат-контролем ємкістю майже 60 тисяч тонн. Користь від того область відчула одразу.
«Ми не згноїли картоплю, ми не переробили її на крохмал, ми маємо сьогодні якісну збережену картоплю аж до нового врожаю. Нам не треба їхати до інших регіонів і там її купувати», - каже заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Микола Дейсан.
Втім, не мають де зберігати вирощену городину чимало фермерів та й невеликих агропідприємств, які не можуть самотужки звести сучасні склади.
«Саме відсутність цієї інфраструктури привела до того, що ми почали віддавати свій ринок іншим товаровиробникам з інших держав. Ми не можемо, маючи великий урожай, його зберегти, і мусимо з березня – квітня місяця віддавати нішу реалізації, свій внутрішній ринок імпортному товару», - розповідає голова парламентського комітету з аграрної політики і земельних відносин Григорій Калетнік.
Але вже минулої весни українських овочів на полицях було достатньо і за прийнятними цінами. Бо по Україні, зауважує голова аграрного комітету, розбудовують 11 оптових ринків зі складами. Та й агропідприємства зводять сховища для власної городини. За кілька років покриття потреби України в овочесховищах зросло до 40 %.
Олена Астахова, ICTV
13 вересня 2012, 11:02 KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України