Рубрика: Суспільство

27 травня

Болить голова: що робити

Найперше, що потрібно зробити при тривалих головних болях, - не ковтати всі запропоновані фармацевтами аптечні препарати, а вияснити причину болів, звернувшись до кваліфікованого спеціаліста. Адже не голову, а саме причину потрібно «лікувати». Тому замість того, щоб проводити над собою цікаві експерименти з допомогою безрецептурних ліків, варто скористатись професійною порадою сімейного лікаря, який за потреби випише направлення до відповідних фахівців. Щоб переконати шанованого читача нашої інформації в її правильності зосередимо увагу на більш детальному розгляді проблеми, опираючись на дані офіційної медицини.

 

 Дослідження учених

Ще в кінці ХІХ століття вчені стали досліджувати природу больових відчуттів, що виникають в голові. Саме тоді з'явилися перші наукові праці, присвячені аналізу головних болів. Вчені відзначили, що багато в чому на перебіг недуги впливають індивідуальні анатомічні особливості кожного організму. На їхню думку біль зосереджується не тільки в м'яких частинах голови і в численному сплетінні нервів, а й в складових частинах черепної коробки і лицьових кістках. Головними, доволі серйозними, факторами, що спричиняють виникнення головного болю є порушення роботи функціональних систем організму, травми, пухлини головного мозку. Але з головним болем від випадку до випадку стикаються і абсолютно здорові люди.

Інші причини головного болю:

  • метеозалежність (реакція організму на зміни в погодних умовах);
  • збій режиму сну;
  • стресовий стан;
  • переїдання, або відсутність апетиту;
  • тривале перебування на сонці;
  • переохолодження;
  • надмірне фізичне навантаження;
  • погані звички (куріння або зловживання алкоголем).

Такі стани недовготривалі і викликані не дуже серйозними чинниками, тому можна спробувати приймати такі препарати як фармадол, цитрамон, афіда (при сильних болях − афіда макс) і т.д. Але все ж порада лікаря потрібна, адже коли тиск підвищений цитрамон вживати не бажано, фармадол не завжди допомагає. Потрібно також знати, що болі в голові бувають різної тривалості і частотності. Недуга інколи супроводжується навіть втратою свідомості, нудотою, блювотою, стрибками артеріального тиску.

Проблеми із зором також безпосередньо пов'язані з нею. Для постановки точного діагнозу лікар враховує, де локалізується головний біль, її тривалість, які супроводжують симптоми і їх повторюваність. Якщо короткочасний напад має велику інтенсивність, повторюваність, однотипність, потрібно обов’язково звернутися до лікаря за консультацією. Такий стан сигналізує про наявність серйозного захворювання.

Мігрень

Тривалість головного болю з нудотою і світлобоязню 15-20 днів на місяць, - це у більшості випадків ознака мігрені. Вона характеризується тривалістю нападів. Болить не вся голова, а ліва чи права частина голови.

Біль через високий тиск

Часто біль виникає зранку, але згодом минає. Вранішній головний біль – це найсуттєвіша ознака гіпертензії, хоча багато людей не знають цього і приймають фармпрепарати не від високого тиску, а від головного болю, або навіть споживають каву. Вона на певний час до помає, але потім спричиняє біль високі показники тиску.

Біль через стреси

Це найпоширеніший тип головного болю. Провокується емоційним стресом чи депресією. Відчувається в усіх ділянках голови, часто – двобічний біль із нудотою і слабкістю. Болять навіть чоло та потилиця.

Відпочинок, кофеїн, льодові компреси чи психотерапія допоможуть вирішити цю проблему.

 Біль при алергії

Болить все: голова, закладений ніс. Має сезонний характер. Потрібні антигістамінні препарати чи назальні спреї з кортизоном.

Головний біль, застуда та коронавірус

При виникненні застуди судини розширюються і змінюють проникність, тому болить голова. Допоможуть при цьому протизапальні препарати, ацетамінофен та лікування самої інфекції.

За статистикою головний біль у пацієнтів з Ковід-19 зустрічається в ⅓ хворих. Найчастіше розвивається по типу мігрені. Біль сильний, пульсуючий, іноді до блювоти. Локалізація більше у скронях голови. Супроводжується підвищенням температури: чим вона більше, тим важче прояви головного болю. Це пояснюється потужною вірусною атакою на ЦНС і відповідною імунною реакцією пацієнта. У цьому випадку лікарі рекомендують загальну проти симптомну терапію. У разі виникнення головного болю у поєднанні із запамороченням і задишкою, потрібно викликати бригаду швидкої допомоги.


27 травня 2021, 13:03
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Бустерні дози Pfizer та Moderna дають найкращий захист з усіх вакцин

За 11 місяців 2020 року закарпатські митники зафіксували понад дві тисячі порушень на кордоні

У НАН назвали кількість українців до кінця століття

В області виконали понад 500 тисяч щеплень від COVID-19

На Закарпатті 916 осіб з інвалідністю скористались послугами служби зайнятості з початку року

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено