Рубрика: Суспільство

20 травня

Британія першою в світі вивчить ефективність третьої дози COVID-вакцини

foto

Добровольцям зроблять щеплення третьою дозою однієї із семи вакцин, зареєстрованих та незареєстрованих в країні

У Великобританії стартувало перше в світі дослідження ефективності третьої дози (бустера) вакцини від коронавірусу. Про це в середу, 19 травня, оголосило МОЗ країни, пише Кореспондент

Зазначено, що у випробуваннях візьмуть участь 2,8 тисячі добровольців у віці від 30 років. Дослідження пройдуть в 18 клініках в 16 містах по всій країні.

Учасникам програми бустер запропонують через 10-12 тижнів після отримання другої дози препарату. При цьому кожному добровольці зроблять щеплення третьою дозою однієї з семи COVID-вакцин, зареєстрованих та незареєстрованих в Британії.

Так, в експерименті застосують препарати американської компанії Pfizer і її німецького партнера BioNTech, британсько-шведської AstraZeneca і американської Moderna (схвалені британським регулятором), а також американської Novavax, франко-австрійської Valneva, німецької CureVac і Janssen від американської компанії Johnson&Johnson (чекають схвалення регулятора).

"Це дасть вченим по всьому світу чітке розуміння того, наскільки важлива бустерна доза кожної з вакцин при захисті від вірусу", - зазначили в МОЗ.

Повідомляється, що на програму випробувань виділено близько 27 мільйонів доларів, а перші результати вчені очікують отримати у вересні цього року.


20 травня 2021, 10:43
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Бустерні дози Pfizer та Moderna дають найкращий захист з усіх вакцин

За 11 місяців 2020 року закарпатські митники зафіксували понад дві тисячі порушень на кордоні

У НАН назвали кількість українців до кінця століття

В області виконали понад 500 тисяч щеплень від COVID-19

На Закарпатті 916 осіб з інвалідністю скористались послугами служби зайнятості з початку року

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено