Рубрика: Політика

18 травня

Практично конституційна більшість: 292 нардепи відправили Максима Степанова у відставку

foto

Через провал вакцинальної кампанії?

Верховна Рада України проголосувала за відставку міністра охорони здоров'я Максима Степанова.

Відповідне рішення підтримали 292 народні депутати. 

Подання про відставку презентував прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив, що спроможність нашої медичної системи за рік виросла в рази, але головним завданням міністра було питання вакцинації.

"Очільник МОЗ запевняв, що ситуація з поставками найближчим часом вирішиться, але прогрес по цьому питанню надто повільний, а комуніковані ним і міністерством дані часто розходилася з реальністю", - зазначив Шмигаль.

Сам Степанов під час виступу заявив, що за час його роботи збільшалася кількість ліжок із киснем у лікарнях, а ШВЛів всім вистачало навіть у пік епідемії.

"МОЗ побудувало за рік стійку систему, яка дозволяє Україні не очолювати рейтинги смертей коронавірусу. Так, не все ідаельно... МОЗ, я і моя команда, ніколи не цуралися конструктивних зауважень", - заявив Степанов і процитував Арістотеля про те, що єдиний спосіб уникнення критики – нічого не робити. 

Степанов знову заперечив провал забезпечення киснем лікарень.

"Одна з причин подання - провал вакцинації, але провал вакцинації стався у всьому світі, до того ж ми не виробляємо вакцини і не є пріорітетною країною для поставок", - додав він. 

Степанов також заявив, що ще одна ймовірна причина його відставки - "надто активно вибивав зарплати лікарям" і цим "створював свобі політичний імідж". Він додав, що має "чіткий план, як повністю здолати пандемію, для цього потрібні час і ваша підтримка". 

Після виступу і відповідей Степанова виступив голова профільного комітету Максим Радуцький. Він тільки озвучив рішення комітету – рекомендацію депутатам самим визначитися, чи відправляти Степанова у відставку. 

За матеріалами LB.ua


18 травня 2021, 18:06
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Закарпатті судитимуть посадовців Держгеокадастру

Неподалік Виноградова виявили тіло чоловіка, який зник під час повені на Рахівщині

Обрано нового заступника голови Закарпатської обласної ради

Як Москва вирішує проблему з водопостачанням в Криму

На Рахівщині тривають пошуки чоловіка, який зник 10 липня під час паводку

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено