Рубрика: Суспільство

19 травня

ЄС відкриє кордони для вакцинованих туристів

foto

Держави - члени ЄС вже досягли відповідної угоди. Тепер цю рекомендацію має схвалити Рада ЄС, заявили в Єврокомісії

Країни-члени ЄС досягли угоди про дозвіл на в'їзд туристів із третіх країн, які повністю вакциновані схваленими в Євросоюзі вакцинами. Про це на брифінгу в середу, 19 травня, заявив представник Європейської комісії, пише Кореспондент

"Посли країн ЄС досягли угоди про дозвіл в'їзду повністю вакцинованих туристів на територію Євросоюзу з третіх країн", - сказав представник ЄК, зазначивши при цьому, що на даному етапі йдеться про вакцини, які отримали схвалення Європейського агентства лікарських засобів (ЕМА).

За його словами, тепер Рада ЄС має схвалити цю рекомендацію, яка, тим не менш, не носить обов'язкового характеру.
 
Також в ЄС узгодили нові критерії визначення країн, до громадян яких не будуть застосовуватися жорсткі обмеження при перетині кордону.
 
"Разом з тим, щоб зменшити ризик поширення штамів коронавірусу в ЄС, Рада погодила новий надзвичайний механізм припинення, який дозволить країнам-членам діяти швидко і скоординовано", - зазначив він.
 
У той же час, Європарламент і Рада ЄС не змогли домовитися з питання впровадження в Євросоюзі сертифікатів про вакцинацію. Про це йдеться в поширеній у середу заяві Європейської народної партії - найбільшої фракції ЄП.
 
"На жаль, через позицію деяких держав-членів Рада і Європарламент не змогли укласти угоду в ході третього раунду переговорів за пропонованим положенням про європейський сертифікат COVID-19, - наголошується в ньому.
 
В Євросоюзі обговорюють ідею введення визнаних у всіх країнах співдружності сертифікатів вакцинації з початку березня. Назву "зелений цифровий пропуск" придумала Єврокомісія, вона ж запропонувала, щоб цей документ включав три категорії даних: власне про вакцинацію, про дати перенесеного захворювання, що викликається коронавірусом, і про дати та результати ПЛР-тестів.
 
Разом з тим досі немає ясності, для чого і в яких ситуаціях будуть використовуватися ці документи.
 

 


19 травня 2021, 16:36
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Бустерні дози Pfizer та Moderna дають найкращий захист з усіх вакцин

За 11 місяців 2020 року закарпатські митники зафіксували понад дві тисячі порушень на кордоні

У НАН назвали кількість українців до кінця століття

В області виконали понад 500 тисяч щеплень від COVID-19

На Закарпатті 916 осіб з інвалідністю скористались послугами служби зайнятості з початку року

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено