Рубрика: Суспільство

14 квітня

Турецькі вчені виміряли кількість мікропластику в Чорному морі

foto

Забруднення Чорного моря мікропластиком, зокрема біля берегів Туреччини, складає понад 1 млн частинок на кожен квадратний метр поверхні моря

Такий результат отримали науковці Університету Реджепа Таїпа Ердогана, повідомляє Укрінформ з посиланням на інформаційне агентство DHA.

«Кількість мікропластику зростає з кожним днем, так само як розширюються площі, де він присутній. Риби, що харчуються планктоном часто приймають його за їжу, оскільки вони мають приблизно однаковий розмір. Мікропластик також може змішуватися з планктоном і потрапляти таким чином в організм риби», - сказала доцент Ульген Айтан з кафедри морської біології Університету Реджепа Таїпа Ердогана, яка очолює дослідження.


Айтан вказала на те, що в ході дослідження мікропластик, розмір якого до 5 мм, було виявлено навіть в крихітних організмах зоопланктону. Причина забруднення - діяльність людини.

«Чорне море не захищене від мікропластику. Це дренажна зона не лише для шести приморських країн, але і для 22 інших. Більше пластмас потрапляє в море з кількох причин: від незаконних звалищ до неправильного поводження з відходами», - сказала вона.


Дослідники наголошують на тому, що у світі вже не лишилося жодного моря, де не було б мікропластику, й він загрожує здоров’ю людей, оскільки зустрічається не лише у воді.

«Пластмаса є не тільки в аквакультурі. Пластмаси є у воді, яку п'ємо, у повітрі, яким дихаємо, та у всіх видах обробленої їжі», - наголосила Айтан.

Дослідження триває. Його проводять в Чорному та Мармуровому морях. Робота науковців стосується як оцінки впливу мікропластику на морський харчовий ланцюг, так і впливу на здоров’я та життя людини, а також пошуку способів протидії негативному впливу мікропластику на довкілля.


14 квітня 2021, 11:48
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Пандемія може посилити загрозу ожиріння у дітей – ВООЗ

48 хлопчиків та 46 дівчаток: у квітні 94 ужгородці отримали свій перший документ

Лазерна епіляція — необхідна процедура

В Ужгороді припинять газопостачання для майже півтори тисячі помешкань

Дві посилки з італійськими брендами на сотні тисяч гривень «попрямували» на склад Закарпатської митниці

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено