Рубрика: Суспільство

14 січня

Хорватія до кінця січня заборонила в’їзд українським туристам

foto

Відсьогодні вступає у силу рішення про тимчасову заборону та обмеження перетину кордону Республіки Хорватія, згідно з яким громадянам України заборонено в’їзд до країни з туристичною метою

Також починають діяти додаткові правила щодо перетину кордону. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Посольства України у Хорватії.

"13 січня 2021 року Штаб цивільного захисту Республіки Хорватія оновив рішення про тимчасову заборону та обмеження перетину кордону Республіки Хорватія). Рішення вступає в силу 14 січня 2021 та діє до 31 січня 2021 року", - сказано у повідомленні.

Зазначається, що відтак, особи, у тому числі і громадяни України, які прибувають до Хорватії з країн, де поширено новий штам коронавірусу, при в’їзді в Хорватію повинні пред’явити негативний результат ПЛР-тесту (дійсний 48 год.), а також їм буде призначена 14-денна самоізоляція. Самоізоляцію можна зменшити до 7 днів за умови здачі додаткового ПЛР-тесту за власний кошт на території Хорватії (після 7 днів самоізоляції) і якщо тест буде негативний.

Так, громадяни України, які в’їжджають у Хорватію з невідкладних особистих причин (похорон, лікування), мають право в’їхати до Хорватії без негативного результату ПЛР-тесту за умови залишення території Хорватії протягом 12 годин з моменту в’їзду.

Громадяни України, які планують в’їжджати до Хорватії з метою здійснення волонтерської діяльності на територіях, які постраждали від землетрусу (Сисацько-Мославинська жупанія, частина Загребської та Карловацької жупаній), мають право в’їхати до Хорватії без негативного результату ПЛР-тесту за умови наявності попереднього дозволу Штабу цивільного захисту Хорватії.

Повідомляється, що інші умови в’їзду громадян України до Хорватії у період дії обмежувальних заходів залишаються без змін. Громадяни України, які постійно проживають в Україні, мають право в’їжджати в Хорватію за виняткових підстав:

1. Медичні працівники, дослідники у галузі охорони здоров’я, працівники по догляду за людьми похилого віку.
2. Прикордонники.
3. Працівники у транспортній галузі.
4. Дипломати, співробітники міжнародних організацій, військові, працівники поліції, працівники у гуманітарній сфері та особи цивільного захисту при виконанні своїх службових обов'язків.
5. Особи, які подорожують транзитом.
6. Особи, які подорожують з метою навчання.
7. Моряки.
8. Особи, які подорожують з невідкладних особистих/сімейних причин (похорон родича, прийом у лікаря), ділових причин (наявність запрошення від приймаючої сторони) чи мають інші економічні інтереси.

"Громадянам України, які вказані у пунктах 1, 7 і 8, буде дозволено в’їзд у Хорватію за наявності негативного результату ПЛР-тесту, дійсного 48 годин, або за умови в’їзду в Хорватію з обов’язковим проходженням самоізоляції до здачі відповідного ПЛР-тесту в Хорватії та отримання негативного результату. Громадяни України не мають права на в’їзд в Хорватію з туристичною метою", - відзначається у повідомленні.

Заборона не поширюється на громадян України, які мають дійсну посвідку на проживання в країнах ЄС за умови пред’явлення при в’їзді у Хорватію негативного результату ПЛР-тесту на SARS-CoV-2, який є не давнішим, як 48 годин (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на прикордонний перехід), або з обов’язковим проходженням самоізоляції до здачі відповідного ПЛР-тесту у Хорватії та отримання негативного результату.

"Особи, які прямують Хорватією транзитом, повинні залишити територію країни протягом 12 годин з моменту в’їзду", - йдеться у повідомленні.

За наявності підстави для в’їзду до Хорватії необхідно зареєструвати свій намір на сайті МВС Хорватії та роздрукувати реєстраційний номер заявки - таке підтвердження пришвидшить перетин кордону, однак не є дозволом на в’їзд від МВС Хорватії.

"При перетині кордону та перебування у Республіці Хорватія всі особи зобов'язані дотримуватися епідеміологічних заходів безпеки та загальних та спеціальних рекомендацій та інструкцій Хорватського інституту громадського здоров'я", - підсумовується у повідомленні.


14 січня 2021, 13:14
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Усі учні 9-х класів зможуть перейти у 10-й, – МОН

Другий виробник вакцини заявив про скорочення поставок до ЄС

У понеділок ужгородські школярі повертаються за парти

У Мукачеві патрульні затримали чоловіка, який намагався обміняти фальшиву доларову купюру

ВООЗ назвала терміни розподілу вакцин COVAX

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину