Рубрика: Суспільство

25 вересня

Заслужений Академічний Закарпатський Народний Хор сьогодні святкує своє 75-річчя!

foto

Заслужений Академічний Закарпатський Народний Хор сьогодні, 25 вересня, святкує своє 75-річчя

Це перший професійний мистецький колектив, який гідно представляє наш край на культурній ниві не тільки України, а й за кордоном. Вони вміло зберігають та поширюють мистецьке надбання нашої області. 
Заснований хор був у 1945 року в Ужгороді як Закарпатський ансамбль пісні і танцю. У 1947 реорганізований у народний хор. У 1959 році йому було присвоєно почесне звання «Заслужений колектив УРСР». Колектив очолювали такі видатні спеціалісти як Петро Милославський, Михайло Кречко, Микола Попенко, Орест Щербатий, Петро Сокач, Зеновій Корінець, Михайло Вігула, а з вересня 2006 року почесну справу продовжує Наталія Петій-Потапчук.
Закарпатська обласна організація партії «За Майбутнє» завжди наголошує, що місцевій культурі слід приділяти особливу увагу, адже без її збереження, ідентифікації не буде майбутнього!
«Академічний Закарпатський народний хор – це перлина нашої області, - зазначив голова Закарпатської обласної організації «За Майбутнє» Олександр Ледида . - Вони зберігають у собі культурний код нашого регіону. Бажаю усьому їхньому колективу ще більшого натхнення та наснаги для досягнення нових вершин».
Варто зазначити, що минулого року, саме за підтримки Олександра Ледиди, Закарпатський народний хор екранізував серію закарпатських пісень на найбільшій полонині Карпат.

Відео: телеканал "21 Ужгород" 
«Верховино, мати моя!»
Заслужений академічний Закарпатський народний хор
Соліст: народний артист України Петро Матій
Слова і музика М. Машкіна


25 вересня 2020, 17:35
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У ВООЗ розраховують на початок вакцинації у 2021 році

В Україні зайняті дві третини COVID-ліжок

В Ужгороді шахраї від імені податківців вимагають гроші

Митний улов на кордоні з Угорщиною: не задекларований дороговартісний косметичний препарат і «Ауді А6» з тютюновим тайником

У МОЗ пояснили, як голосувати людям, які перебувають на самоізоляції

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину