Рубрика: Надзвичайне

24 вересня

Коли золота осінь може стати сумною

foto

Щорічно, коли наступає осінь, засоби масової інформації закликають та попереджають нас бути обережними по відношенню до сухої трави, опалого листя, які прийнято спалювати і не тільки на полях, а і в населених пунктах, вздовж автомобільних шляхів

Найнебезпечнішим стає горіння та тління  різноманітних відходівна сміттєзвалищах різної потужності. В пік осіннього паління атмосферне  повітря в містах стає важким і гірким, що пов'язане з тим, в такі періоди в повітрі знаходиться   біля 9 кг мікрочасток диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, перш за все бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання, а також одна з найотруйніших для людини речовин – діоксин.

Проблема полягає ще і  в тому, що разом з листям  горить і безліч токсичного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні виробів з поліетилену в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони порушують самопочуття людини і в першу чергу  тих, хто страждає на різні легеневі  хвороби.

При спалюванні сухої трави та опалого листя до вогнища нерідко потрапляють полімерні  будівельні матеріали,  які містять формальдегідні смоли, з яких в атмосферне повітря виділяється формальдегід.Може  виділятися в повітря і свинець, складова масляних фарб, якими фарбують будівельні матеріали. Вплив такого диму  особливо небезпечний для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, а також  для хворих із легеневою патологією.Дим може сприяти виникненню гострого фарингіту та гострого тонзиліту у дітей та підлітків, а також гостромуларингіту та  трахеїту.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до  багатьох  загроз для навколишнього середовища, а саме   сприяє утворенню смогу в туманну погоду та наносить економічні збитки. А самим небезпечним явищем стають пожежі, коли горить різне майновід сараїв до будинків, коли страждають люди від опіків, деякі з яких закінчуються  летальними  випадками.

Виникає питання, а що ж робити з опалим листям, сухою травою? Перш за все потрібно навчитися  правильно їх збирати, сортувати для подальшої утилізації, компостування, спалювання  з використанням  спеціальних  пристроїв. А  коли вже вичерпані всі інші методи поводження зі сміттям, вивозити  рештки на сміттєзвалища.

Тільки при такому відношенні   до сміття людина позбавляється численних загроз своєму здоров'ю, а також може отримати економічний ефект від збережених зелених насаджень та родючості грунту.

Джерело: Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України


24 вересня 2020, 17:37
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Завтра на Закарпатті очікується густий туман

На трасі Київ-Чоп зіткнулися «Мазда» та «ГАЗель»

За добу в Україні зафіксовано 13 882 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19

За минулу добу у 247 закарпатців підтверджено коронавірус

На Хустщині рятувальники допомогли медикам витягти потерпілого в ДТП

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину