Рубрика: Культура

28 серпня

Ретроспективна виставка народного художника України Золтана Мички в Мукачівському замку

foto

У Мукачівському замку представили «Магію краю» Золтана Мички

23 серпня 2018 року в Мукачівському історичному музеї «Паланок» відкрилася експозиція народного художника України Золтана Мички. Персональна ретроспективна виставка творів живопису і графіки народного художника Україна має назву «Магія краю» й приурочена до дня народження митця: 24 серпня йому могло б виповнитися 69 років...

 

Експозиція складається з-понад п’ятьох десятків картин художника. Представлені й відомі твори, і такі, які досі не бачило широке коло поціновувачів мистецтва – роботи з сімейного архіву митця. Переважно це традиційні карпатські реалістичні пейзажі, виконані в особливому стилі, притаманному пензлеві народного художника. За словами доньки митця Юлії Мички, така виставка – давня мрія батька, яка нарешті здійснилася.

 

«Він ще за життя мріяв організувати експозицію своїх пейзажів саме в рідному Мукачеві, яке дуже любив. Він хотів показати, хто ми є і звідки, – розповіла донька художника та водночас організатор виставки. – Коли дивишся на батькові роботи, то розумієш, що зображений на них наш край – прекрасний і багатий. Тато завжди казав, що треба малювати так, щоб відразу було видно, що це Закарпаття з його особливими архітектурою, історією та колоритом. І, відповідно, завжди прагнув усе це зберегти у своїх роботах».

 

Саму виставку високо оцінили присутні мистецтвознавці. «Нинішня експозиція митця – про його край, землю, де він народився і виховувався, – зауважив український мистецтвознавець, академік Національної академії наук України Олександр Федорук. – Вона – не з веселих, але з низки тих, що засвідчують великий талант і вміння формулювати у конкретному загальне, через одиничне бачити чисельне, з тюбиків фарб випліскувати власні радість або печаль».

 

Презентовані картини митця виконані у олії, темпері та акрилі. «Серпнева виставка Золтана Мички у спекотний рік нинішнього тривожного 2018-го є пророчою, у ній віддзеркалені струмені потужного Таланту, який заслуговує на загальнонародну повагу, яким треба всім нам пишатися і через який варто самого себе виховувати», – зазначив Олександр Федорук. 

 

Експозиція «Магія краю» в Мукачівському замку триватиме до 23 вересня 2018-го року, тож усі бажаючі зможуть оглянути роботи народного художника України Золтана Мички.

 

Текст: Денис Фазекаш

Фото надані Юлією Мичка

 

© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

 


28 серпня 2018, 16:01
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На ужгородку скоїли розбійний напад

Україну на Євробаченні в Амстердамі представить гурт Go-A

Вийшов друком туристичний путівник Ужгородом

В Ужгороді завершився ІІ міжнародний фестиваль моновистав

Аліна Паш зняла документальний фільм «Pintea»

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину