Рубрика: Економіка

24 квітня

Банкіри почали активніше жалітись на своїх клієнтів Нацбанку

foto

За рік кількість кляуз на підозрілі операції зросла майже на чверть

У I кварталі 2018 року комерційні банки відправили в Держслужбу фінансового моніторингу інформацію про більш ніж 2 млн підозрілих операцій своїх клієнтів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість таких повідомлень збільшилася на 22,7%, підрахували в Нацбанку.

Чи стала тому причиною імплементація ризик-орієнтованого підходу або банки просто побоюються санкцій з боку регулятора за порушення порядку проведення первинного фінмоніторингу - неясно. Так само як і немає інформації про сумарний обсяг підозрілих операцій, а також їх суті.

Втім, з огляду на солідні штрафи, які останнім часом регулятор виписує своїм підопічним, можна припустити, що старанність банкірів пояснюється зовсім не випадками фінансових порушень українців. А більш суворим за контролем операціями.

У прес-службі Нацбанку також підрахували, що на початку року направили в правоохоронні органи 18 листів, в яких повідомили про підозрілі операції клієнтів 21 банку на суму понад 6,3 млрд грн., $ 80,5 млн, і € 7,7 млн. Яка суть підозр Держфінмоніторингу, в НБУ не уточнюють.

Джерело: UBR.ua


24 квітня 2018, 16:07
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Кабмін планує підвищити акцизи на сигарети більш ніж на 30%

Закарпатець платитиме величезний штраф

ТОП-5 моделей нових авто, які купують закарпатці

Поїзд «Ужгород-Лисичанськ» є найбільш збитковим для «Укрзалізниці»

Закарпатські жінки в дзеркалі статистики

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину