Рубрика: Суспільство

22 квітня

Вчені створили татуювання для раннього виявлення раку

foto

Тату допоможе визначити рак на стадіях, коли він проходить без симптомів або з неочевидними симптомами, такими як слабкість і анорексія.

 
Вчені розробили татуювання, яке допоможе визначити розвиток деяких видів раку ще на ранній стадії. Стаття опублікована у Science Translational Medicine.
 
Рак грудей, товстого кишківника, простати і легень призводить до підвищення вмісту кальцію в організмі. Тому дослідники вирішили відстежувати саме цей показник.
 
Вони створили клітини, у яких у разі тривалого збільшення кальцію проявляє себе кальцій-чутливий рецептор. Після цього він запускає фермент, який прискорює виробництво темного пігменту меланіну. Ділянка шкіри в цьому місці темніє.
 
Татуювання допоможе визначити рак на стадіях, коли він проходить без симптомів або з неочевидними симптомами, такими як слабкість і анорексія.
 
Вчені стверджують, що помітити появу такої родимки можна неозброєним оком. Винахід протестовано на мишах, поки що він існує тільки як прототип.
 
У статті наголошується, що гіперкальцемія - ознака не тільки раку, але й інших патологій, проте потемніння татуювання може стати сигналом для додаткового обстеження.
 

22 квітня 2018, 12:05
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Будинок Зубної феї - новий пам'ятник з'явився в Перечині

З 31 травня по 3 червня в Ужгороді триватиме фестиваль «Ням-Ням-Фест»

У Карпатах помітили незвичайну гадюку

В Ужгороді нове асфальтне покриття вже руйнується (відео)

Пасажирів обурив стан вбиральні у поїзді "Київ-Рахів" (фото)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину