Рубрика: Політика

22 квітня

Десятки тисяч угорців вийшли на протест проти контролю Орбана над ЗМІ

foto
Десятки тисяч угорців вийшли на протест у Будапешті в суботу, 21 квітня. Вони незадоволені контролем влади над ЗМІ.

На думку демонстрантів, саме це допомогло чинному прем'єрові Віктору Орбанові отримати переконливу перемогу на парламентських виборах у квітні. Державні медіа маніфестанти називають "машиною пропаганди", передає DW з посиланням на агенцію Reuters.

"Наша мета - позбавити орбанівську партію "Фідес" контролю над суспільними ЗМІ. Але це й завдання для опозиційних партій, позаяк вони також відповідальні за нинішню ситуацію", - кажуть організатори акції. "Фідес" разом із союзними християнськими демократами зберегла конституційну більшість у парламенті, Орбан втретє поспіль очолив уряд.

Популярний в Угорщині, політик конфліктує з Євросоюзом, зокрема через питання біженців, яких Будапешт відмовляється приймати, пише агентство.

 

Паралельно в уряду Орбана триває конфлікт із американським мільярдером, пропагандистом ліберальних цінностей Джорджем Соросом. Фінансована останнім організація "Фундація відкритого суспільства" (ФВС) базується у Будапешті. Прем'єр вважає, що інвестор прагне заселити Угорщину мігрантами з Африки та Близького Сходу та знищити "угорськість". Утім, планований владою закон щодо недержавних організацій може позбавити її можливості працювати в Угорщині, тож ФВС думає над переміщенням штаб-квартири до Берліна.

Фото: Reuters


22 квітня 2018, 11:12
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Свалявські рятувальники навчали мешканців с. Дусино, як уберегти оселю від пожеж (фото)

Прикордонна служба Польщі готує страйк, який паралізує кордон з Україною

Мер Ужгорода залишається на своїй посаді

Активісти перекрили трасу "Київ-Чоп" (фото)

Угорщина подасть до суду на Європарламент

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину